آخرین اخبار

لوتوس اسپریت توربو اچ سی؛ خودرویی که فقط ۲۱ دستگاه از آن تولید شد!+تصاویر

لوتوس یکی از برترین برندهای صنعت خودرو در حوزه تولید محصولات اسپرت است. سابقه تاسیس آن به ۱۹۴۸ میلادی باز می گردد و به خاطر ارائه اسپرت های سبک و کوچک شهرت جهانی دارد. علاوه بر این؛ نام لوتوس را در پروژه های خودرویی مختلفی می توان دید که در نقش طراح همکاری داشته است. دفتر مرکزی این مجموعه در نورفک انگلیس قرار دارد.

به گزارش کارنت به نقل از عصر ایران، امروز سراغ یکی از کمیاب ترین انواع لوتوس می رویم که فقط 21 دستگاه از آن در جهان وجود دارد. 21 دستگاه اسپریت توربو اچ سی به مناسبت بیست و یکمین سالگرد تولید لوتوس در کارخانه هثل و بدین ترتیب نمونه ای که تصاویر آن را مشاهده خواهید کرد دهمین دستگاه تولیدی از این مجموعه است.

این خودروی آبی رنگ در 27 فوریه سال 1987 میلادی از خط تولید لوتوس خارج شده و حدود 14 سال در کلکسیون یک ماشین باز در پرتغال نگهداری شده است. خودرو در سال 2018 به انگلیس بازگشته و تا به امروز توسط یک علاقه مند به لوتوس حفظ شده است.

این اسپریت در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد و کیلومترشمار آن عدد واقعی 87870 را نشان می دهد.

تمامی جزئیات در حالت استاندارد کارخانه ای حفظ شده، برای مثال دو چمدان اختصاصی که همراه خودرو به اولین خریدار واگذار شده همچنان در صندوق قرار دارند.

در بخش پیشرانه از نمونه 2.2 لیتری توربو با 215 اسب بخار خروجی و گشتاور 220 پوندفوت استفاده شده است. این مجموعه با جعبه دنده 5 سرعته دستی هماهنگ شده است. اسپریت طی 5.5 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد.

رینگ های آلومینیومی جلو 7 اینچی و در چرخ های عقب 8 اینچی هستند. وزن خالص خودرو برابر با 1386 کیلوگرم است.

عدد کارشناسی برای این دلبر آهنی 49800 تا 62200 دلار است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.