آخرین اخبار

صعود قیمت‌ها در بازار خودرو متوقف شد

روند افزایش قیمت‌ها که از ابتدای هفته جاری آغاز شده بود متوقف شد. آن‌طور که فعالان بازار می‌گویند، نمودار قیمت‌ها در مسیر کاهشی قرار گرفته است.

به گزارش کارنت به نقل از دنیای اقتصاد، از ابتدای هفته جاری با توجه به صدور اجازه فعالیت نمایشگاه‌های خودرو از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا به نوعی بازار خودرو فعالیت خود را در سال جدید آغاز کرد. البته با توجه به اینکه همچنان مراکز شماره‌گذاری خودرو امکان فعالیت پیدا نکرده‌اند، به‌نظر می‌رسد بازار خودرو به‌طور رسمی کار خود را آغاز نکرده و زمان آغاز به کار رسمی و کامل، منوط به بازگشایی مراکز شماره‌گذاری و تکمیل حلقه روند قانونی معاملات خواهد بود. آن‌طور که برخی از فعالان بازار به خبرنگار ما می‌گویند، زمزمه‌هایی در ارتباط با بازگشایی مراکز شماره‌گذاری از ابتدای هفته آینده شنیده می‌شود، اما تا وقتی زمان بازگشایی به‌طور رسمی از سوی دست‌اندرکاران اعلام نشود، نمی‌توان در این مورد مطمئن بود.

فعالان بازار اما در مورد منحنی قیمت خودروها نیز به “دنیای اقتصاد” می‌گویند: آنچه سبب شده قیمت‌ها اندکی کاهشی شوند، نزولی شدن نرخ ارز در بازار است. به گفته آنها، در حال‌حاضر دارندگان خودرو گوش به زنگ نوسانات بازار ارز هستند و جهت نمودار قیمت خودرو به نوعی با نرخ ارز تنظیم می‌شود. پیش‌بینی فعالان بازار از قیمت خودرو این است که با باز شدن مراکز شماره‌گذاری و چنانچه نوسانات ارز کنترل شود، ممکن است منحنی قیمت خودرو به روند نزولی خود ادامه دهد. در واقع این امکان هست که منحنی قیمت با اثرپذیری بیشتر از روند عرضه و تقاضا، روند نزولی خود را طی کند.فعالان بازار اما در ارتباط با وضعیت عرضه شرکت‌های خودروساز نیز می‌گویند: هنوز وضعیت عرضه این شرکت‌ها به شرایط پیش از کرونا بازنگشته و حالتی قطره‌چکانی دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *