آخرین اخبار

قیمت خودرو در ماه رمضان ارزان می‌شود

رئیس نمایشگاه‌داران خودرو تهران می‌گوید: قیمت خودرو در دیروز نسبت روزهای قبل از عید حدود ۱۰ درصد گران شد اما معتقدیم قیمت خودرو در ماه رمضان ارزان خواهد شد.

به گزارش کارنت به نقل از تجارت‌نیوز، دیروز نمایشگاه‌داران خودرو فعالیت خود را آغاز کردند. به گفته رئیس نمایشگاه‌داران خودرو، این بازار تاکنون شاهد افزایش 10 درصدی قیمت خودروها نسبت به معاملات سال قبل بود. حال آیا با شروع ماه رمضان روند رشد قیمت خودرو متوقف خواهد شد؟

رئیس نمایشگاه‌داران خودرو تهران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت خودرو در ماه رمضان گران خواهد شد؟ گفت: قیمت خودرو از دیروز نسبت روزهای قبل از عید حدود 10 درصد گران شده است، در حالی که هیچ تقاضایی برای خرید خودرو از سوی مردم وجود ندارد. همچنین باید اعلام کرد که شرکت‌های خودروسازی نیز به دلیل توقف شماره‌گذاری پلاک فعلا خودرویی به بازار عرضه نکرده‌اند و هر چه خودرو در بازار وجود دارد برای قبل از سال 99 است.

سعید موتمنی افزود: شیوع ویروس کرونا باعث شد که تقاضا برای خرید خودرو بین 30 تا 50 درصد افت داشته باشد. همچنین افزایش قیمت 10 درصدی خودرو در بازار مقطعی است و با به جریان افتادن روند فعالیت‌ها و کسب و کارها قیمت خودرو مجدد ارزان خواهد شد.

وی درباره عرضه خودروهای ویرایشی به بازار اظهار کرد: اخیرا برخی نمایندگی‌های خودروسازان خودروهای ویرایشی را به متقاضیان خودرو پیشنهاد می‌دهند. تا قبل از عید اختلاف قیمت خودروهای ویرایشی با بازار بین یک تا دو میلیون تومان بود اما حالا این اختلاف قیمت در سال 99 به 10 تا 12 میلیون تومان هم می‌رسد. همچنین باید اعلام کرد که متاسفانه این خودروهای ویرایشی مشخص نیست برای کدام شخص یا نهاد است.

این فعال بازار خودرو درباره قیمت خودرو در ماه رمضان افزود: تا زمانی که ویروس کرونا ریشه‌کن نشود تقاضا در بازار به همین منوال است. زمانی که تقاضا در بازار فروکش کند قیمت خودرو در بازار نیز ارزان می‌شود، بنابراین قیمت خودرو در ماه رمضان ارزان خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.