آخرین اخبار

احتمال افزایش سطح ذخیره بنزین در کارت های سوخت

دولت در حال بررسی طرحی است که به موجب آن سطح ذخیره بنزین در کارت های سوخت از سقف ۳۶۰ لیتر فراتر رود.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، از ابتدای سهمیه بندی بنزین اعلام شد که ظرفیت ذخیره بنزین در کارت های سوخت خودروهای شخصی، به میزان حداکثر 6 ماه با سقف ذخیره 360 لیتر است.

بامداد 24 آبان 98 بود که شاهد آغاز سهمیه بندی بنزین بودیم و با توجه به اینکه اولین سهمیه بنزین در آبان ماه در کارت‌های سوخت شارژ شد، پایان فروردین، پایان 6 ماه ظرفیت قابل ذخیره بنزین در کارت‌های سوخت خودروهای شخصی است. به عبارتی اگر کسی (مالکان خودروهای شخصی) از ابتدای سهمیه بندی تاکنون از سهمیه های بنزین خود استفاده نکرده باشد، اکنون 360 لیتر بنزین در کارت سوخت خود دارد و طبق مصوبه پیشین دولت در این زمینه، امکان شارژ مجدد کارت سوخت این افراد، در ابتدای اردیبهشت ماه وجود نداشته و در واقع، سهمیه بنزین اردیبهشت ماه به این افراد تعلق نمی گیرد.

پیگیری ها حاکی از این است که دولت با توجه به شرایط کرونایی کشور، به منظور جلوگیری از تردد غیرضروری افرادی که 360 لیتر بنزین در کارت‌های سوخت شخصی خود ذخیره شده دارند، در حال بررسی طرحی است که سقف ذخیره در کارت ‌های سوخت شخصی را به اندازه یک تا سه ماه افزایش دهد.

در صورت تصویب چنین طرحی، سهمیه بنزین 60 لیتری اردیبهشت ماه در کارت های سوخت خودروهای شخصی که 360 لیتر بنزین ذخیره شده دارند، شارژ خواهد شد و در صورت عدم تصویب این طرح، این افراد سهمیه بنزین اردیبهشت ماه را دریافت نخواهند کرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.