آخرین اخبار

آگهی ثبت‌نام خرید کامیون دست‌دوم جعلی است

مقام مسئول سازمان راهداری انتشار آگهی ثبت‌نام کامیون‌های زیر ۳ سال ساخت را جعلی و فریبکارانه اعلام کرد و گفت:تاکنون هیچگونه مجوزی برای ثبت نام این نوع کامیون‌ها صادر نشده است.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، صدرالله بمانا با اشاره به آگهی‌های درج شده در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی مبنی بر ثبت نام برای خرید کامیون‌های دست دوم زیر سه سال ساخت اظهار کرد: تاکنون هیچگونه مجوزی برای واردات کامیون‌های کارکرده زیر 3 سال ساخت ذیل بند«ث» ماده 30 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه‌ای کشور صادر نشده است.

وی با بیان این‌که ثبت نام برای فروش این نوع کامیون‌ها اقدامی بدون مجوز و فریبکارانه است، تصریح کرد:‌ از تمام متقاضیان ثبت نام برای این نوع کامیون‌ها تقاضا می‌شود در برابر چنین اقدام فریبکارانه‌ای با هوشیاری کامل و آگاهانه برخورد کنند.

مشاور رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در امر نوسازی ناوگان افزود: به محض رفع موانع اجرایی برای صدور مجوز واردات کامیون‌های زیر سه سال ساخت،‌ اطلاع رسانی از طریق سایت سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و رسانه‌های جمعی انجام می‌شود.

بمانا یادآور شد: وارد کامیون‌های زیر سه سال ساخت باید 4 رکن استاندارد ایمنی، کیفیت، استاندارد آلایندگی و خدمات پس از فروش داشته باشند و به ازای هر واردات هر یک کامیون یک خودرو فرسوده با مشخصات مشابه یا بنا به ظرفیت خودرو وارداتی طبق دستورالعمل اجرایی قانون باید از چرخه خارج شود.

وی همچنین یادآور شد:‌کامیون‌های زیر 3سال ساخت مد نظر دست دوم هستند، و به همین دلیل قیمت آن‌ها نسبت به نمونه نو پایین تراست. با توجه به اهمیت و اولویت حمایت از تولید داخل این طرح فقط برای نوسازی 20 درصد از ناوگان فرسوده در نظر گرفته شده و 80 درصد سهم تولید داخل در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به حمایت کارخانه‌های داخلی تولید کامیون از این طرح، گفت: کارخانه‌های داخلی درخواست واردات کامیون‌های کار کرده دارند تا بتوانند با ارائه خدمات پس از فروش چرخ کارخانه خود و تعدادی از پرسنل خود را حفظ کند.

بمانا با بیان اینکه پیشنهاد اصلی طرح واردات کامیون‌های زیر سه سال ساخت از سوی صنف حمل‌ونقل جاده‌ای مطرح شده است، اظهار کرد: وزارت صنعت،‌معدن و تجارت نیز همکاری خوبی در این طرح داشته است و طبق چارچوب تعریف شده کارخانجات، شرکت‌های توانمند،‌ تجار بخش حمل‌ؤنقل جاده‌‌ای (مانند وارد کنندگان لاستیک و لوازم یدکی و قطعات) و مالکان خودروهای فرسوده می‌توانند اقدام به واردات کامیون‌های زیر 3سال ساخت کنند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.