آخرین اخبار

تسلا به دنبال حل مشکل کمبود دستگاه تنفس مصنوعی در آمریکا

ایلان ماسک مدیر عامل شرکت تسلا از توانایی این شرکت برای تأمین بخشی از نیاز آمریکا به دستگاه تنفس مصنوعی در صورت جدی تر شدن کمبود آن در ایالات متحده خبر داد.

به گزارش کارنت به نقل از مهر، همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا که به بیماری هزاران نفر در این کشور انجامیده، بیمارستان‌های آمریکا به طور جدی با کمبود دستگاه تنفس مصنوعی مواجه شده‌اند و انتظار می‌رود این مشکل در آینده تشدید شود.

ایلان ماسک که به علت اصرار بر ادامه فعالیت کارخانه تولید خودروی برقی تسلا در فریمونت در شرایط فعلی با انتقادهای گسترده‌ای مواجه بوده، مدعی شده این کارخانه می‌تواند در صورت تقاضای دولت برای تولید دستگاه‌های تنفس مصنوعی مورد استفاده قرار بگیرد.

پیش بینی‌ها حاکیست اگر تعداد افراد مبتلا به کرونا در آمریکا طی روزهای آینده افزایش یابد، نیاز به دستگاه تنفس مصنوعی در این کشور تا بدان حد افزایش می‌یابد که سیستم بهداشت و درمان ایالات متحده را دچار چالشی جدی کند.

ماسک تولید دستگاه‌های تنفس مصنوعی را توسط تسلا کار دشواری ندانسته، ولی افزوده این کار به سرعت و به طور ناگهانی ممکن نیست و باید مشخص شود چه بیمارستان‌هایی به چنین دستگاهی نیاز دارند.

مدیر عامل تسلا چندی قبل به علت فشارهای شدید از کاهش تعداد کارکنان فعال در کارخانه فریمونت به 2500 خبر داده و افزوده بود که این افراد نیز در حین کار با فاصله کافی کار می‌کنند تا از انتقال احتمالی ویروس کرونا جلوگیری شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.