آخرین اخبار

سورن برای ۴۰۰ کیلومتر پیمایش زین شد

در حاشیه همایش بین المللی موتورهای درونسوز و نفت که با حضور مدیر عامل ایران خودرو و معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت برگزار شد، از نمونه توسعه یافته خودروی سورن گازسوز رونمایی شد.

به گزارش کارنت به نقل از ایکوپرس این خودرو تنها از طریق گاز می تواند بیش از 400 کیلومتر پیمایش داشته باشد و نسبت تراکم آن نسبت به خودروی مشابه بنزینی آن بالاتر است.
از مزایای  این خودروی گازسوز این است که مخازن گاز آن در زیر خودرو و در کف کار شده و مخزن صندوق آن کاملا در دسترس بوده و باز است. مخزن دیگر آن نیز در زیر صندلی کار شده است. هم چنین  ECU به کار رفته در این محصول داخلی سازی شده است.
میزان گاز CO2  تولیدی در این محصول نسبت به خودروی مشابه آن 20 درصد کمتر بوده و قابلیت پیمایش بالاتری دارد. توان گشتاور این خودرو نیز حدود 20 درصد بالاتر بوده که این یعنی حدود 250 نیوتون متر است. توان این خودرو 125 کیلووات است که نسبت به موتور مشابه تی سی بنزینی حدود 15 درصد بالاتر است.
گفتنی است، این موتور نسل ارتقاء یافته موتور گازسوز پرخوران ا ی . اف. 7است  و از تکنولوژی هایی در این خودرو و موتور استفاده شده که کمترین وابستگی به خارج کشور داشته باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *