آخرین اخبار

خودروی رانای برقی رونمایی شد

نخستین خودرو رانای تمام برقی محصول دانش بنیان شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) با حضور مدیرعامل ایران خودرو و معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت در حاشیه همایش بین المللی موتورهای درونسوز و نفت، رونمایی شد.

به گزارش کارنت به نقل از ایکو پرس ظرفیت باتری این خودرو 30 کیلووات ساعت است و می تواند به وسیله این باتری 220 کیلومتر پیمایش کاملا برقی داشته باشد.

این خودرو نسبت به خودروی مشابه احتراقی آن حدود 100 کیلوگرم افزایش وزن داشته است. باتری این خودرو در کف خودرو و کف صندوق عقب جانمایی شده است و به این ترتیب حجمی از داخل صندوق عقب را اشغال نمی کند. توان موتور الکتریکی استفاده شده در این خودرو نیز با توان 90 کیلووات و گشتاور 220 نیوتون متر است.

حدود 50 درصد از قطعات این خودرو داخلی سازی شده است و کالیبراسیون، سیستم برق و قطعات مکانیکی و تمام طراحی قطعات آن در داخل شرکت ایپکو انجام شده است. سامانه وی. سی .یو این خودرو نیز کاملا بومی سازی شده است. پیش بینی می شود ظرف مدت دو سال نمونه اولیه آن به تولید انبوه خواهد رسید.
ایستگاه شارژر:
این ایستگاه شارژ که توسط شرکت ایپکو توسعه یافته است، به دلیل ارتباطاتی که می تواند با سامانه ارتباطی کن خودرو و بی ام اس باتری برقرار کند، با خودروهای داخلی تطابق دارد. هم چنین این ایستگاه شارژ 3.7 کیلو وات است که قابلیت ارتقا به 7.4 کیلو وات را نیز دارد

برچسب ها

یک نظر

  1. وقتی زحمت می کشن فقط باتری میزارن خوب این ماشین احتیاج به باز طراحی داره باتری رو گذاشتن جای زاپاس راننده لاستیکو بزاره رو سرش؟
    خودرو ایران = کثیف کاری، سمبل کردن و از سر باز کنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *