آخرین اخبارمشخصات فنی

مشخصات فنی کیا تلوراید

کیا به‌تازگی با مشکلی جالبی مواجه شده و آن اینکه افراد زیادی خواهان خرید تلوراید هستند به همین دلیل، سازنده کره‌ای اوایل این هفته کنفرانسی را برگزار و اعلام کرد تولید این کراس‌اوور فول سایز را به ۱۰۰ هزار دستگاه در سال افزایش می‌دهد.

به گزارش کارنت به نقل از باشگاه خبرنگاران ، یا به‌تازگی با مشکلی جالبی مواجه شده و آن اینکه افراد زیادی خواهان خرید تلوراید هستند! به همین دلیل، سازندهٔ کره‌ای اوایل این هفته کنفرانسی را برگزار و اعلام کرد تولید این کراس‌اوور فول سایز را به 100 هزار دستگاه در سال افزایش می‌دهد و پیش‌بینی می‌کند تقاضا برای آن همچنان بالا بماند.

البته این تیراژ تولید بالاتر از فروش تلوراید در بازار ایالات‌متحده در سال 2019 است، اما نباید فراموش کرد که این کراس‌اوور سه ردیفهٔ کره‌ای یازده ماه از سال گذشته در بازار حضور داشت و در همین حال کراس‌اوور‌ها نیز همچنان رهبر فروش در بازار هستند. فروش تلوراید در ایالات‌متحده از فوریهٔ 2019 آغاز شد و فروش آن به‌سرعت افزایش یافت و در بیشتر ماه‌های سال به بیش از 5 هزار دستگاه رسید.

در سه‌ماههٔ پایانی سال 2019 حتی فروش ماهانهٔ تلوراید از 6 هزار دستگاه هم فراتر رفت و کیا موفق شد در سال 2019 مجموعاً 58,604 دستگاه از این خودرو را در بازار آمریکا به فروش برساند.

هرچند شاید این عدد در برابر فروش 184,653 دستگاهی فورد اکسپلورر در سال 2019 چندان زیاد به نظر نرسد، اما این فروش برای یک کراس‌اوور تازه‌وارد کره‌ای در بخش شلوغ کراس‌اوور‌های فول سایز ایالات‌متحده رقم قابل‌توجهی محسوب می‌شود. البته فروش اکسپلورر در سال 2019 به دلیل مشکلات تولید کاهش یافته و عنوان پرفروش‌ترین کراس‌اوور فول سایز بازار آمریکا را به تویوتا هایلندر با فروش 239,437 دستگاهی رسیده است.

تلوراید در شش‌ماههٔ دوم سال گذشته حتی از پسرعموی تازه‌نفس خود یعنی هیوندای پالیسید هم فروش بیشتری داشته است و در رقابت شاسی‌بلند سال 2020 آمریکای شمالی نیز توانست با غلبه بر پالیسید و لینکلن اویاتور پیروز شود که این جایزه هم می‌تواند به افزایش فروش آن کمک کند؛ اما تنها جایی که تلوراید نمی‌تواند پالیسید را شکست دهد قیمت است، زیرا کیا کراس‌اوور فول سایز خود را با قیمت گران‌تری نسبت به شرکت برادر خود، هیوندای به فروش می‌رساند، اما به نظر نمی‌رسد این قیمت بالاتر موجب کاهش تقاضا برای آن شود.در حال حاضر قیمت تلوراید در ایالات‌متحده از 33,060 دلار آغاز می‌شود. موفقیت تلوراید در سال اول فروش باعث شده کیا به فکر ارائهٔ نسخه‌های مختلف و گسترش خانوادهٔ آن بیفتد. در این رابطه شایعاتی به ارائهٔ یک نسخهٔ لوکس‌تر به همراه یک پکیج آفرود اشاره داشته‌اند و حتی شایعاتی در مورد ساخت نسخهٔ کشیدهٔ آن‌هم وجود دارد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *