آخرین اخبار

خریداران خودروهای چینی به دردسر افتادند

با رفتن رقبای اروپایی از ایران، خودروهای چینی بازار خرید و فروش  خوبی را به دست آورده اند و از طرفی مشتری ایرانی هم به دنبال خودروهای جدید و پر آپشن است و چه بهتر که یک خودروی چینی ارزان قیمت بخرد. اما این رضایت مقطعی است و بعد از چندین کیلومتر ایرادات این خودروهای پر آپشن به طروق مختلف خود را نشان میدهد.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، این روزها با کمبود قطعات یدکی در بازار خریداران خودروهای چینی رضایتی از خرید خود ندارند و مدام برای تعمیر خودروها به تعمیرگاها مراجعه می‌کنند. البته ایرادات خودروهای چینی چندین بار به مشتریان این خودروها گفته شده اما جذابیت این محصولات عاملی شده تا مشتری جذب آنها شده و مشقت نگهداری از آنها را به جان بخرد.

در حال حاضر برخی از واردکنندگان خودروهای چینی برای صرفه اقتصادی ترجیح می‌دهند تا قطعات یدکی اصل را برای خودروهای موجود در بازار وارد نکرده و به نوعی با فروش قطعات ارزان تر و فاقد کیفیت سود بیشتری را کسب کنند. همین موضوع عاملی می شود تا تعداد مراجعات خریداران این خودروها به تعمیرگاه ها افزایش بیشتری پیدا کند. البته جالب اینجاست برای داخلی سازی قطعات این خودرو‌ها در کشور هم مانع تراشی هایی از طرف چینی ها انجام می‌شود که همین امر باعث می شود تا خودشان تمام قد بازار قطعات یدکی محصولات را بدست گرفته و متناسب با اهداف خود عرضه قطعات را انجام می‌دهند.

امروز تعمیرگاه‌های خودرو عمده اشکلات خودروهای چینی را ایرادات کلاج، لنت و فرمان و جلوبندی خودروها می‌دانند . البته در موارد دیگر خودروها برای تعمیر نیازمند قطعات هستند که در بازار با درجه بندی های مختلف، مشتری ترجیح می‌دهد قطعه ارزان تر را خریداری کند در حالی که با نصب آن باید چند ماه بعد برای خرابی همان قطعه مجدداً به تعمیرگاه مراجعه کند.

علاوه بر این مشکلات واردات قطعه هم باعث شده تا برخی از خودروها ماه ها در تعمیرگاه معطل تأمین قطعه باشند که همین امر مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. سلام شما واقعا با چینی ها مشکل دارید. بخاطر تفکرات غرب گرا. من سه ساله یه ماشین بقول شما چینی دارم بدون هیچ مشکلی از ان استفاده میکنم نمایندگی هم بهترین خدمات تعمیرگاهی را ارائه میده با نظارت کامل صاحب وسیله. اگر راننده گان کمی آگاهی از طرز راندن و استفاده از خودرو را داشته باشند کمتر دچار مشکل میشوند. مهندسین طراج موتور ساعتها فکر میکنند و نقشه میکشند چگونه موتوری طراحی کنند که صدایش کم شود ما میرویم پول خود مان را میدهیم به اگزز ساز تا آنرا دستکاری کند تا صدایی وحشتناک بدهد که همه خلق الله متوجه صدای ماشین بنده بشوند و بدانند چقدر کمبود شخصیت دارم و درجه روان پریشیم چه میزان است. کاتالیست و موتور می پوکه میاندازیم گردن ماشین ساخت چین.!!! سوار کار وارد اسب رو قدم میبره ناشی چهار نعل..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *