آخرین اخبار

قیمت خودروها در بازار کاهش می‌یابد

رییس اتحادیه دارندگان نمایشگاه و فروشندگان خودرو گفت: اگر تولید خودروسازان رونق بگیرد و عرضه خودرو افزایش یابد، شاهد کاهش قیمت‌ها و آرامش در بازار خواهیم بود.

به گزارش کارنت به نقل از میزان، سعید مؤتمنی گفت: در حال حاضر و مطابق اخباری که منتشر شده، تولید خودروسازان نسبت به قبل افزایش یافته و اگر این شرکت‌ها روند تحویل خودرو‌ها را به همین صورت ادامه دهند، با گذار از هفته‌های پایانی سال، به‌تدریج تقاضا کاهش خواهد یافت و این امر موجب افت قیمت خودرو در بازار خواهد شد.

وی تصریح کرد: خودروسازان محصولات تحویلی را مستقیماً به‌دست مصرف‌کننده می‌رسانند، اما متاسفانه وضعیت قیمت‌ها به سمتی رفته که حتی مصرف‌کنندگان هم قید نگهداری خودرو را می‌زنند و به فروشنده تبدیل می‌شوند.

به گفته وی روند عرضه خودرو توسط خودروسازان نسبت به ماه‌های قبل بهتر شده و این شرکت‌ها با سرعت بیشتری محصولات را به مشتریان تحویل می‌دهند که این موضوع باید ادامه یابد.

رییس اتحادیه دارندگان نمایشگاه و فروشندگان خودرو ادامه داد: افزایش شدید قیمتی در هفته‌های اخیر به‌دلیل جولان واسطه‌ها و دلالان بوده و این افراد که از ماه‌های قبل، خودرو‌های زیادی را پیش‌خرید کرده بودند، حالا که موعد تحویل این خودرو‌ها فرارسیده برای کسب سود بیشتر به افزایش قیمت‌ها دامن زده‌اند.

مؤتمنی خاطرنشان کرد: قیمت‌های فعلی خودرو به شکل حبابی افزایش یافته و نه خودروسازان و نه سایر فعالان این بازار، ادامه این وضعیت را به صلاح نمی‌دانند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *