آخرین اخبار

تشکیل ستادی برای اعلام تصمیمات اتخاذ شده؟

معاون وزیر صمت و همچنین دو خودروساز بزرگ کشور از تشکیل ستادی برای رسیدگی به اعتراض مشتریان در ارتباط با تاخیر در تحویل، عدم‌تحویل و اعلام خودروهای جایگزین خبر دادند.

در شرایطی ستاد مذکور وظیفه پاسخگویی به مشتریان معترض را دارد که این سوال مطرح است که ستاد یاد شده برای رسیدگی به شکایات و اعتراض‌ها تشکیل شده یا تنها اعلام برنامه‌‌های از پیش تعیین شده توسط این شرکت‌ها را به عهده دارد. در شرایط حاضر و با توجه به مشکلات و چالش‌هایی که پیش‌پای شرکت‌های خودروساز قرار دارد، آنها قادر به پاسخگویی مناسب به درخواست‌های مشتریان نیستند. بنابراین به‌نظر می‌رسد این شرکت‌ها با توجه به بازخورد منفی که چندی قبل در ارتباط با اعلام جایگزینی محصولات رنو یا عدم‌تحویل برخی خودروها در سطح رسانه‌ها و افکار عمومی با آن مواجه شدند، به‌دنبال آن هستند تا تکلیف تعهدات معوقه یا محصولات جایگزین را به صورت چراغ خاموش روشن کنند و در همین راستا از مشتریان نیز خواسته‌اند که در شرکت‌های یاد شده حضور پیدا کنند.

در همین زمینه حتی اعلام شده که نتایج خوبی از جلسات برگزار شده حاصل شده حال آنکه به‌نظر می‌رسد با توجه به پراکندگی مشتریان در سطح کشور بهتر است که نتایج به‌دست آمده به‌عنوان دستاورد خودروسازان رسانه‌ای شود. آنچه مشخص است در وقوع اتفاقات رخ داده که حاصل تحریم‌های بین‌المللی است خودروسازان به‌طور تمام و کمال مقصر نیستند، اما باید اصل را بر شفاف‌سازی قرار داده تا مشتریان هم بتوانند بهره کافی از تصمیمات اخذ شده ببرند.

 

دنیای اقتصاد

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *