آخرین اخبار

ستاد رسیدگی به خودروهای معوق مشتریان سایپا تشکیل شد

مدیرعامل جدید سایپا از تشکیل ستاد ویژه رسیدگی به امور مشتریان و خودروهای معوق آنها در این گروه خودروسازی خبر داد.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، میرجواد سلیمانی ضمن اعلام خبر تشکیل این ستاد ویژه، گفت: تغییراتی در بخش فروش و خدمات پس از فروش سایپا ایجاد شده که محوریت آن، تمرکز بر مطالبات به‌حق مشتریان این گروه بوده است.

سلیمانی با اشاره به تأکید و پیگیری‌های وزیر صنعت برای رفع مشکل خریداران محصولات سایپا، افزود: رسیدگی به مطالبات به‌حق مشتریانی که به سایپا اطمینان کرده و در طرح‌های فروش محصولات این گروه مشارکت کرده‌اند، در اولویت برنامه‌های این گروه قرار گرفته و در همین راستا یک ستاد عملیاتی ویژه برای پیگیری آن تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه نشست‌های مشترک این ستاد ویژه با نمایندگان خریداران خودروهای معوق سایپا آغاز شده، افزود: برنامه‌های کوتاه‌مدت و عملیاتی برای رفع مشکل هموطنانی که در طرح‌های فروش محصولات سایپا شرکت کرده و تحویل خودروهای آنها به تعویق افتاده تدوین و اجرا خواهد شد.

وی همچنین گفت: طی چند روز اخیر نماینده ویژه مدیرعامل در فروش و خدمات پس از فروش جلسات جداگانه‌ای با نمایندگان خریداران خودروهای چانگان، سیتروئن، آریو، رنو و  برلیانس برگزار کرده که به نتایج خوبی منجر شده است و هفته آتی پیگیری می‌شود.

سلیمانی برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت در تأمین قطعات، افزایش تولید و تسریع در فرآیندهای اجرائی را از جمله برنامه‌های این گروه خودروسازی برای رفع مشکلات موجود عنوان کرد و گفت: تیم مدیریتی جدید سایپا تمام تلاش خود را برای رفع مشکل هموطنان به‌کار خواهد گرفت و امیدواریم با حمایت وزیر صنعت در آینده‌ای نزدیک شاهد گام‌های اساسی در بهبود شرایط صنعت خودرو کشور باشیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *