آخرین اخبار

فناوری ثبات خودرو در تونل ایلان ماسک متعلق به ۱۰۰ سال پیش است

مهندسان می‌گویند سیستم توسعه داده‌شده توسط کمپانی بورینگ متعلق به ایلان ماسک برای حرکت خودرو درون تونل معروف مربوط به فناوری ۱۰۰ سال پیشِ بکار رفته در ترن هوایی است.

به گزارش کارنت به نقل از خبرآنلاین ، ساخت تونلی برای دورزدن ترافیک لس‌آنجلس توسط کمپانی بورینگ و تست اولیه آن باعث شد تا کارشناسان وارد عمل شده و دراین‌باره اظهارنظر کنند.

نکته قابل‌توجه اینکه ایلان ماسک برای پیشبرد خودرو داخل تونل از فناوری‌ای استفاده کرده که به گفته مهندسان شبیه به آن را در ساخت ترن هوایی در 100 سال پیش بکارگرفته شده و به دلیل مشکل ایمنی کنار گذاشته‌شده است.

به گفته این کارشناسان دستیابی به ثبات در سرعت‌بالا درچنین سیستمی یک چالش محسوب شده و حرکات جانبی باعث ایجاد تهوع در سرنشین خودرو می‌شود.

این اظهارنظر کارشناسی هم‌زمان با سوارشدن گروه اولیه از مسافران درون تونل موسوم به “لوپ” در لس‌آنجلس است که بابت هر بار تجهیز لاستیک‌ها به چرخ مخصوص داخل تونل باید 300 دلار هزینه شود که به گفته گزارشگران احساس رانندگی در جاده خاکی به انسان دست می‌دهد. حتی برخی گفتند احساس ناراحتی کردند.

آنچه به‌عنوان چرخ مخصوص به لاستیک‌ها وصل می‌شود شبیه چیزی است که در ترن هوایی پنسیلوانیا در سال 1902 بکار گرفته شد و بسیاری از آن ناراضی بودند که به گفته «پیت تراباکو» نویسنده مطالب ترن هوایی و تجهیزات پارک‌های تفریحی، حرکات جانبی ایجادشده توسط غلتک‌های ضد اصطکاک باعث می‌شود تا احساس کنید که در حال سقوط از جایی هستید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *