آخرین اخبار

شرایط تخصیص سوخت ناوگان دیزلی حمل بار درون شهری اعلام شد

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی کرمان شرایط تخصیص سوخت ناوگان دیزلی حمل بار درون شهری را تشریح کرد.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا ، محمد مهدی‌نژاد با اشاره به شرایط تخصیص سوخت ناوگان حمل و نقل بار درون شهری از ابتدای دی ماه جاری گفت: از جمله‌ این شرایط، داشتن پروانه فعالیت خودرو است.

وی با بیان اینکه همچنین «ثبت نام» در سامانه utcms برای پروانه اشتغال راننده اجباری است، اما دریافت پروانه اشتغال فعلاً اختیاری است، افزود: دریافت باربرگ روزانه یا حقیقی نیز برای دریافت سهمیه سوخت اجباری است.

وی تصریح کرد: سهمیه سوخت بر اساس تعداد باربرگ دریافت شده تخصیص داده می‌شود.

مهدی‌نژاد ادامه داد: از ابتدای دی ماه (مشروط بر اینکه در آذرماه باربرگ دریافت شود) تخصیص سوخت ناوگان حمل بار درون شهری تنها بر اساس تعداد باربرگ دریافت شده در هر ماه محاسبه می‌شود و داشتن پروانه فعالیت برای دریافت سهمیه سوخت کافی نیست.

وی افزود: در صورت عدم دریافت باربرگ در ماه، در چند مرحله سهمیه سوخت آنها کم شده و به حداقل ممکن خواهد رسید.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری کرمان تصریح کرد: از این ماه فرایند تخصیص سوخت ناوگان حمل بار درون شهری، کاملا مشابه بخش جاده‌ای و به ازای دریافت سند حمل بار درون شهری (باربرگ) انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه با اجرایی شدن سامانه‌ی باربرگ، سقف سهمیه سوخت قابل دریافت برای هر خودروی درون شهری در هر ماه از مقدار فعلی افزایش می‌یابد، گفت: سهمیه تخصیص داده شده به ازای باربرگ عملکردی است و پایه نیست؛ به این معنی که در صورت عدم مصرف، سهمیه سوخت کارت مثل قبل از بین نمی‌رود.

مهدی‌نژاد افزود: همچنین سوخت تشویقی به خودروهای دارای باربرگ با راننده‌ دارای پروانه‌ اشتغال اختصاص داده می‌شود

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *