آخرین اخبار

هشدار نسبت به نابودی خودروسازان و قطعه‌سازان

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی هشدار داد: صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی در شرف نابودی قرار دارند و دولت باید هر چه سریع‌تر برای جلوگیری از این بحران اقدام کند.

محمدرضا نجفی‌منش در گفت‌و گو با اقتصادآنلاین با اشاره به کاهش تولید خودرو در هفت ماهه ابتدای امسال، اظهار کرد: بنابر آمار وزارت صنعت، از ابتدای سال تا کنون تولید خودرو نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 20درصد کاهش داشته و در صورت ادامه این روند امکان به صفر رسیدن میزان تولید، وجود دارد.

این فعال صنعت قطعه‌سازی تصریح کرد: نابودی این دو صنعت همان چیزی است که آمریکا قصد داشت انجام دهد ولی دولت نباید اجازه خوشحال شدن دشمن را بدهد.

نجفی منش به بیکاری 700هزار نفر در پی نابودی صنعت خودروسازی هشدار داد و گفت: تا کنون نیز بسیاری از واحد‌های صنعتی ما تعدیل نیرو کرده‌اند، بنابراین کار از زنگ خطر گذشته و اکنون ما برای یک بحران جدی هشدار می‌دهیم.

او همچنین به موضوع آزادسازی قیمت اشاره کرد و افزود: شاید مقاومت دولت در برابر آزادسازی قیمت، واکنش مردم است اما دولت باید اطمینان داشته باشد که این موضوع هم مانع یک فاجعه بزرگ خواهد شد و هم بازار خودرو را آرام خواهد کرد.

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی اضافه کرد: به طور حتم آزادسازی قیمت منجر به کاهش و تعدیل قیمت‌ها خواهد شد بنابراین دولت نباید نگران این موضوع باشد بلکه باید تمرکز خود را بر دو صنعت در حال مرگ بگذارد زیرا بعد از نابودی آن‌ها، ارائه راهکار نتیجه‌ای نخواهد داشت و به نوعی نوشدارو پس از مرگ سهراب است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *