آخرین اخبار

نظر وزیر جدید صنعت درباره تعهدات خودروسازان

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره نگرانی مردم بابت تحویل خودروهای ثبت نامی و قیمت تمام شده آنها گفت: خودروسازان موظفند تعهدات خود را اجرا کنند و باید به قرارداد خود با مشتری پایبند بمانند.

به گزارش کارنت به نقل از ایرنا، «رضا رحمانی» امروز  افزود: خودروسازان به هر قیمتی که تعهد کرده اند باید پایبند باشند و طبق قراردادی که با مردم بسته اند عمل کنند.

وی افزود: در این قراردادها به طور حتم مراعات لازم می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد «این وزارتخانه بر قیمت خودروها نظارت می کند».

رحمانی گفت: به طور حتم، در این قراردادها خواست مردم لحاظ می شود و خودروسازان باید به تعهدات خود عمل کنند.

وی گفت: در این چارچوب، وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری های خود را ادامه می دهد.

در پی کمبود برخی قطعه های خودروهای خارجی مانند رنو، شرکت های خودروساز پیشنهاد کرده اند مشتریان یا پول خود را با سود پیش بینی شده دریافت کنند یا خودروهای جایگزین به آنها تحویل شود.

امروز شرکت پارس خودرو اعلام کرد مشتریانی که قصد تبدیل خودروهای ثبت نامی خود را دارند از اول آذرماه می توانند برای جایگزینی تعهدات انواع ساندرو با ۲ دستگاه خودرو- یک دستگاه از گروه پراید (۱۳۱/۱۵۱) و یک دستگاه از گروه تیبا (تیبا/ تیبا۲/ ساینا)- اقدام کنند.

موعد تحویل یک دستگاه، بهمن 1397 به بعد با قیمت زمان تحویل محصول رنو و دستگاه دیگر، آذر 1398 با قیمت روز است.

همچنین به مشتریان پیشنهاد شده است خودروهای ال ۹۰ و پارس تندر را با یک دستگاه خودرو از گروه پراید یا تیبا با موعد تحویل بهمن ۱۳۹۷ به بعد تعویض کنند.

با این همه، رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور امروز اعلام کرد: با توجه به تعلیق فعالیت های رنو در ایران، این انجمن برای تامین قطعات مورد نیاز خودروهای ساندرو، ال 90 و غیره آمادگی دارد.

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی «قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو» فردا (دوشنبه) با حضور ۷۵۰ شرکت داخلی و خارجی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش می یابد.

در این دوره، نزدیک به 200 شرکت خارجی از فرانسه، ایتالیا، یونان، ژاپن، ترکیه، لهستان، چین، تایوان، کره جنوبی و هند دستاوردهای خود را به نمایش گذاشته اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *