آخرین اخبار

قیمت گذاری توسط هر ارگانی مانع حرکت خودروسازان است

در شرایط کنونی ، اگر خودروسازان خودشان در شرایط آزاد بتوانندخودروهای خود را قیمت گذاری کنند و به حداقل سود در تولید دست یابند شاهد شکوفایی در صنعت خودرو خواهیم بود.

به گزارش کارنت به نقل تیتر20،  دکترامرالله  امینی، عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با بیان مطلب فوق گفت: ماهیت کار خودروسازان به گونه ای است که خود آنها باید قیمت خودروها را تعیین کنند اما باید در این بین فاکتورهایی را مد نظر داشته باشند.
وی افزود: به منظور آزاد سازی قیمت گذاری خودروها توسط خودروسازان نیاز به آزاد سازی و کاهش تعرفه واردات است.

امینی با اشاره به این موضوع که در سال گذشته نه اثری از تحریم بود و نه خارج شدن شرکای تجاری خارجی اظهار داشت: با آمدن تحریم ها و رفتن شرکای فرانسوی برنامه های تولید دچار تغییر شد و قطعا برای مقابله با این شرایط نیاز به تدابیر هوشمندانه است.

وی افزود: افزایش شدت رقابت در بازارهای داخلی و خارجی، افزایش هزینه های تامین مالی ، افزایش نرخ ارز و شرایط تحریمی کشور همگی از جمله عواملی هستند که این روزها خودروسازان را با مشکل مواجه کرده است.

این استاد دانشگاه اضافه کرد با توجه به تجربه تحریم‌های قبلی، شرکت‌های خودروسازی روش‌هایی را مقابله با تحریم و تامین قطعات به کار می‌گیرند، اما قطعا تحریم‌ها باعث افزایش هزینه‌های تامین و تولید می‌شود. در این شرایط بهتر است با همکاری و همفکری نهادهای مختلف، برنامه‌ی بلندمدتی را برای مقابله با تحریم‌ها لحاظ کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *