آخرین اخبار

واردات بیش از ۱۲۰۰ خودرو در یک ماه با وجود ممنوعیت!

آمار گمرک ایران حاکی از این است که در شهریور امسال بیش از ۱۲۰۰ خودرو به ایران وارد شده است.

به گزارش کارنت به نقل از  ایسنا، بر اساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران از تجارت خارجی شش ماهه نخست سال جاری، در این مدت 13 هزار و 771 دستگاه خودروی سواری به ارزش 397 میلیون و 570 هزار دلار به ایران وارد شده است.

واردات خودرو به ایران از 20 کشور دنیا انجام شده که در این میان جمهوری کره با صادرات 5237 دستگاه خودرو، بیشترین سهم را در میان واردات خودروی سواری ایران به خود اختصاص داده است و پس از آن امارات متحده عربی با 3838 دستگاه و آلمان با 1509 دستگاه خودروی سواری، بزرگ‌ترین صادرکنندگان خودرو به ایران در این مدت به شمار می‌روند.

واردات خودروی سواری به ایران در حالی به بیش از 13 هزار و 700 دستگاه رسیده است که براساس تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت از ابتدای تیرماه امسال واردات خودروی سواری به کشور ممنوع شده است.

از سوی دیگر مشاهده آمار گمرک ایران نشان می‌دهد که در پنج ماهه نخست سال جاری 12 هزار و 512 دستگاه خودروی سواری به ایران وارد شده بود و به این ترتیب می‌توان گفت که باقی خودروها یعنی تعداد 1259 دستگاه خودرو در ماه ششم یعنی در شهریور ماه به ایران وارد شده است.

واردات این خودروها ممکن است مربوط به ثبت سفارش‌های قبلی باشد، اما در غیر این صورت لازم است کهگمرک ایران توضیحاتی را درباره ادامه واردات خودروی سواری در عین ممنوعیت ارائه کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *