خانه / آخرین اخبار / شباهت خودروی هندی به جیپ دردسرساز شد

شباهت خودروی هندی به جیپ دردسرساز شد

شرکت فیات کرایسلر از شباهت زیاد خودروی جدید شاسی‌بلند هندی به جیپ، از شرکت ماهیندرا شکایت کرد.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا  ، پس از آنکه شرکت ماهیندرا از خودروی جدید شاسی بلند خود رونمایی کرد، شرکت فیات کرایسلر از این شرکت و برند هندی شکایت کرد چراکه معتقد است این محصول شباهت بسیار زیادی به طراحی ظاهری خودروی جیپ، ساخت این شرکت، دارد.

مدیران ارشد این شرکت شکایت خود را به طور رسمی به کمیسیون تجارت بین الملل ایالات متحده آمریکا تحویل داده اند تا بدین ترتیب بتوانند از ورود این شاسی بلند جدید هندی به بازار این کشور جلوگیری کنند.

گفته می شود این محصول که ماهیندرا روکسور نام دارد، طراحی ظاهری زیادی به شکل و شمایل همیشگی جیپ دارد. رونمایی این خودروی شاسی بلند و آف‌رود به حدود چهار ماه پیش بر می گردد اما هنوز آماده فروش و عرضه به بازار نشده است. لازم به ذکر است که تمامی قطعات این محصول در هند تولید شده و تنها برای مونتاژ به آمریکا فرستاده می شود.

سال گذشته که شرکت هندی ماهیندرا (Mahindra & Mahindra) با یک سرمایه گذاری 600 میلیون دلاری، خبر از آغاز بکار خط تولید این شرکت در دیترویت آمریکا داد، به نظر می رسید که می خواهد رقابت شدید و تنگاتنگی را با فیات کرایسلر آغاز کند چراکه دفتر مرکزی آن نیز در نزدیکی دفتر و محل استقرار آن قرار داشت. این خط تولید البته بیشتر با هدف ساخت و عرضه خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست ایجاد شد.

البته لازم به ذکر است که این محصول هنوز مجوز تردد در جاده ها و اتوبان های آمریکا را نیز از سازمان حمل و نقل جاده ای این کشور دریافت نکرده است.

حالا این محصول باید در انتظار نظر نهایی کمیسیون مذکور باشد تا پس از بررسی های انجام شده اعلام شود که ماهیندرا روکسور در بازار آمریکا اجازه فروش پیدا خواهد کرد یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *