آخرین اخبار

فراخوان کلاس G بنز به دلیل سرعت بالا در حرکات رو به عقب

با وزنی حدود ۲,۸۳۵ کیلوگرم، یک مرسدس AMG G۶۵ در شمار سبک‌وزن‌ها قرار نمی‌گیرد، اما این خودرو با یک موتور ۶ لیتری V۱۲ به اندازه کافی سریع است. در واقع بیش از حد سریع است. به خصوص زمانی که به عقب حرکت می‌کند. بنابراین مرسدس فراخوانی را برای این خودروها صادر کرده تا به تنظیم سرعت رو به عقب آنها بپردازد و قصد دارد خودروها را به حالتی نرمال بازگرداند.

به گزارش کارنت به نقل از عصرایران ، احتمالا این خودروها به سیستم نرم‌افزاری سرعت‌سنج نادرست برای حرکات معکوس مجهز شده‌اند که در حین حرکت رو به عقب -با سرعتی بیش از 25 کیلومتر در ساعت- با عدم نمایش سرعت مناسب باعث تغییرات ناگهانی در فرمان و ناتوانی راننده در کنترل خودرو می‌شوند.

چنین وضعیتی حرکت خودرو را بی‌ثبات کرده و بنز برای حل این مشکل خواستار ارتقاء نرم‌افزار کنترل موتور برای تصحیح نمایش سرعت در حرکات روبه عقب است.

احتمالا این مشکل روی 20 خودروی کلاس G در آمریکا اثر گذاشته که همگی آنها از بالاترین تریم و قدرتمندترین خودروهای این کلاس محسوب می‌شوند. خودروهایی با قدرت 621 اسب‌بخار و گشتاور 991 نیوتن‌متر که با قابلیت محرک 4 چرخ با یک سامانه انتقال قدرت 7 سرعته خودکار هماهنگ‌اند. این خودروهای کلاس G بنز در 5.1 ثانیه به شتاب تقریبی صفر تا 100 کیلومتر می‌رسند که برای یک خودروی 2,835 کیلوگرمی  که حدود 400 کیلوگرم از مدل G63 سنگین‌تر است، آمار چندان بدی محسوب نمی‌شود. این خودرو تقریبا دو برابر نسخه GLA بنز وزن دارد.

از طرفی این خودروی آفرودر بنز بسیار گران است و قیمت آن در فاز نمایندگی به بیش از 200 هزار دلار می‌رسد. محدوده‌ قیمتی‌ای که خودروهای کمی مانند بنتلی بنتایگا و کولینان رولزرویس با موتورهای 12 سیلندر در آن جولان می‌دهند. با ورود کلاس  Gجدید و واگذاری تولید V12 به کمپانی می‌باخ احتمالا شاهد ورود خودروهای گرانتری از این کلاس به بازار خواهیم بود. خودروهای بعدی با پایه کلاس G در مدل GLS قطعا خود را به عنوان گرانترین‌های بنز ثابت خواهند کرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.