آخرین اخبار

قانون محدودیت نگهداری خودرو وجود ندارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: قانونی وجود ندارد تا برای نگهداری خودرو محدودیت ایجاد کند زیرا خودرو کالای اساسی نیست که بگوییم احتکار صورت گرفته است.

به گزارش کارنت به نقل از خانه ملت ، فریدون احمدی  در خصوص افزایش بازرسی‌ها  برای  مقابله با احتکار و تاثیر آن در بازار، اظهار داشت: بازار یک موجود زنده است و نمی‌توان با آن بازی کرد، کنترل آن نیز قواعد خاص خود را دارد، اقتصاد و بازار هیچ وقت دستوری  عمل نمی کند و مشخصه‌ها شرایط آن را تعیین می‌کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عرضه، تقاضا، التهابات و نگرانی‌ها نسبت به آینده در بازار موثر هستند، گفت:  به این موضوع که افزایش بازرسی‌ها عاملی شده‌ تا احتکار کنندگان محصول خود را به بازار عرضه کنند، اعتقاد ندارم.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه  قانونی مبنی بر پرس و جو و تحقیق و تفحص از واردکنندگان خودرو در رابطه با نگهداری خودروهای وارداتی وجو ندارد، ادامه داد: مهم این است که مسیر عرضه و تقاضا را به درستی مدیریت کنیم با بازرسی‌ها، مشکلات موجود در بازار برطرف نمی‌شوند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت ابزار مدیریت بازار را در دست  دارد و به همین دلیل ابزار تعرفه واردات را در اختیار دولت قرار داده‌ایم، تصریح کرد: تعرفه یکی از ابزارهای کنترل بازار است، افزایش بازرسان اندازه دستگاه‌های اجرایی را افزایش می‌دهد؛ در برخی مواقع بیشتر شدن  بازرسان بروکراسی ادارای و فساد تشدید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه قانونی  وجود ندارد که  برای نگهداری خودرو محدودیت ایجاد کند، اظهار داشت:زیرا خودرو کالای اساسی نیست که بگوییم احتکار صورت گرفته است، رفتن به سمت افزایش بازرسی‌ها حرکت در جهت بی‌راه است، بازار را عرضه و تقاضا کنترل می‌کند و بهترین و علمی‌ترین ابزار موجود تعرفه‌ها هستند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: اگر آرامش در اقتصاد وجود نداشته باشد با کنترل عرضه، تقاضا و تعرفه نیز بازار برهم‌ می‌خورد، تجربیات گذشته نشان نمی‌دهد که با تشدید بازرسی‌ها نتیجه مناسبی را دریافت نمی‎‌کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *