آخرین اخبار

سهام پژو سیتروئن جهش کرد

شرکت پژو سیتروئن توانست برند اوپل را که به تازگی تصاحب کرده است به شدت سودآور کند و سود برندهای فرانسوی خود، در نیمه اول امسال را به بالاترین سطح تاریخ خود برساند.

به گزارش رویترز، شرکت پژو سیتروئن توانست برند اوپل را که به تازگی تصاحب کرده است دوباره به شدت سودآور کند و سود برندهای فرانسوی خود، در نیمه اول امسال را به بالاترین سطح تاریخ خود برساند و به این ترتیب سهام شرکت به بالاترین قیمت ۱۰ ساله آن جهش کرد.

به گزارش کارنت به نقل از مهر، سود سرشار پژو سیتروئن با فروش بالای خودروهای شاسی بلند ۳۰۰۸ و ۵۰۰۸ به دنبال سال‌ها صرفه‌جویی در هزینه، تحت مدیریت کارلوس تاوارس، به دست آمده  است. او توانست این گروه خودروسازی را که در ۲۰۱۴ نزدیک به ورشکستگی بود، دوباره شکوفا کند.

تاوارس حالا داروی مشابهی را برای اوپل، که نزدیک به یک سال پیش از جنرال‌موتورز خریداری شده بود، تجویز کرده است. سود خالص نیمه اول سال این شرکت تا پایان ماه ژوئن ، ۱۸ درصد رشد کرده است و به ۱.۷۳ میلیارد دلار رسیده است. درآمد این شرکت ۴۰ درصد رشد کرده است و به ۳۸.۶ میلیارد دلار رسیده است.

سهام گروه خودروسازی پی‌اس‌ای (پژو-سیتروئن-اوپل) پس از اعلام این داده‌ها، ۱۵ درصد جهش کرد و بالاترین سطح خود از جون ۲۰۰۸ تا کنون رسید.

جهش سهام پژو باعث شد شاخص سهام خودروسازان، اس‌اکس‌ای‌پی، که قربانی اصلی تهدیدات آمریکا برای تعرفه بر واردات خودرو، واقع شده بود، تقویت شود. سهام خودروسازان ۲.۶ درصد جهش کرد.

ارندت الینگورست، تحلیل‌گر شرکت اِورکور در لندن، گفت: پیشرفتی که گروه خودروسازی پی‌اس‌ای در ۶ ماه اخیر ثبت کرده است، با توجه به این‌که شرکت اوپل در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ با ضرر ۱۷۹ میلیون دلاری روبرو شده بود، بسیار قابل توجه است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.