آخرین اخبارگوناگون

ساخت سیستمی که خطرات جاده را پیش بینی می کند

به تازگی از سیستمی رونمایی شده که شرایط آب و هوایی جاده را پیش بینی می کند. این سیستم به خودروهای خودران کمک می کند تا در صورت وجود خطر کنترل را به راننده بسپارند.

به گزارش کارنت به نقل از مهر، شرکت بوش از خدمتی رونمایی کرده که شرایط جاده را پیش بینی می کند. این خدمت کمک می کند خودروهای خودران در جاده های خیس و یخ زده نیز ایمن بمانند.

یکی از اعضای هیات مدیره بوش در این باره می گوید: این خدمت خطرات ممکن را قبل از بهم ریختن شرایط به خودروی خودران هشدار می دهد.

این فناوری سناریوهای مختلف پیش بینی وضعیت آب هوا را از شرکت فنلاندی Foreca دریافت می کند. بنابراین خودرویی که از این سناریوها استفاده می کند، می داند چگونه و کجا می تواند به طور خودران حرکت کند و در چه وضعیتی کنترل اوضاع را به دست راننده بسپارد.

به گفته بوش چنین سیستمی با مشاهده نخستین نشانه های شرایط نامساعد جاده، کنترل خودرو را به راننده می سپارد. البته این قابلیت برای خودروهای خودرانی کاربرد دارد که هنوز فرمان دارند و به سطح 4 یا 5 قابلیت های خودران نرسیده اند.

خدمت مذکور در 2020 میلادی عرضه می شود و از اطلاعات آب و هواشناسی Foreca استفاده می کند. اما در آینده از اطلاعاتی استفاده می کند که خودروهای خودران با یکدیگر به اشتراک می گذارند. این سیستم دمای هوا داخل و خارج خودرو را در سیستم ابر حسابرسی بوش آپلود می کند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *