آخرین اخبار

تصویر جدید از شاسی‌بلند آینده شرکت سایپا

روزنامه هفت صبح در شماره امروز خود برای نخستین بار از شاسی بلند ایرانی ساپیا رونمایی کرده است.

گرچه طراحان نیمه حرفه ای یا آماتور کشور تا به حال چندین مرتبه اقدام به نمایش ایده های خود برای خودروهایی ایرانی کرده اند اما اینجا ما با یک طرح نزدیک به واقعیت از گروه سایپا مواجهیم که گویا مراحل اولیه خود را می گذراند. در واقع این برای اولین بار است که یک شرکت ایرانی طرحی جذاب را برای تولید کراس اوور روی کاغذ آورده و به غیر از هویت متفاوت، استانداردهای نسبتا خوبی را در زمینه طراحی و تناسب در خود دارد.

سایپا پس از معرفی مدل رهام که سدانی کوچک و جدید با ابعادی مشابه دنا، محصول موفق ایران خودرو است، حالا تمرکز خود را روی توسعه یک کراس اوور کوچک و اسپورت گذاشته که با ظاهری نزدیک به محصولات شهری ساب کامپکت از قبیل رنو کپچر، می توان تولید آن را طی دو سال آینده پیش بینی کرد.

این فایل دیجیتالی که برای نخستین بار توسط هفت صبح منتشر می شود، تصویری اولیه و ناکامل اما جذاب از ایده سایپا برای تولید نخستین شاسی بلند ایرانی را معرفی می کند. این خودرو اندکی از رنو ساندرو بزرگتر بوده و به اتومبیلی نظیر پژو ۲۰۰۸ نزدیک است.

در این فایل دیجیتالی که طرحی اولیه را برای کراس اوور ساب کامپکت اختصاصی بومی نشان می دهد، یک نکته مهم دیگر هم موج می زند؛ اینکه پس از مفهومی (concept) هیرکانی که دوسال پیش توسط سایپا رونمایی شد، دست طراحان وطنی برای توسعه پلتفرم های ملی باز شده و خلاقیت آنها گل کرده است که جای خوشحالی دارد. امیدواریم هر چه زودتر با کاهش مشکلات بین المللی برای شرکتهای ایرانی، زمینه توسعه برند و رونمایی از ایده های خلاقانه آنها فراهم گردد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *