آخرین اخبار

آخرین وضعیت حضور سیتروئن در ایران/ به دنبال راه‌هایی برای ادامه همکاری با کیا هستیم

مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به اینکه به دنبال راه‌هایی برای ادامه همکاری با کیا هستیم، گفت: سیتروئن به طور قطعی از ایران خارج نشده اما فعلا فعالیت‌هایش را تعلیق کرده است.

محسن قاسم جهرودی در حاشیه مراسم معرفی جدیدترین محصول سایپا در هفدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو شیراز اظهار کرد: به زودی رونمایی و معرفی خودرو  رهام در حضور مقامات کشوری صورت می‌گیرد.

او در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادآنلاین درباره تاثیر تحریم‌ها بر فعالیت‌های سایپا و صنعت خودروسازی گفت: با توجه به تحریم های آمریکا، اکنون رویکرد بر تمرکز داخل است و تولید خودرو ایرانی جدید نیز در همین راستا صورت می‌گیرد، ضمن اینکه آمریکا تمام دنیا نیست، ایران نیز کشوری با تمدن بزرگ و با تجربه است که در گذشته نیز سابقه تحریم داشته است.

جهرودی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه تامین قطعات لازم برای تولید خودرو های این گروه خودروسازی با توجه به مسائل ایجاد شده در زمینه اعمال تحریم‌های جدید، تصریح کرد:قطعات مورد نیاز تا پایان سال جاری تامین شده است، چرا که سایپا از ابتدای سال و قبل از خروج دولت پیمان‌شکن آمریکا از برجام، شرایط را پیش بینی و با تشکیل ستاد تدابیر ویژه قطعات مورد نیاز را تامین کرده است.

مدیرعامل سایپا درباره ادامه فعالیت سیتروئن در ایران تاکید کرد:در حال حاضر سیتروئن خروجش را به طور قطعی اعلام نکرده اما فعلا فعالیتش در ایران را تعلیق کرده است.

او تاکید کرد: اکنون سایر خودروها همچون چانگان و تیبا ۲ در سایت سایپا کاشان تولید می شوند.

جهرودی در پاسخ به سوال درباره حضور کیا در ایران و همکاری با سایپا خاطرنشان کرد: به دنبال راه‌هایی برای ادامه همکاری هستیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *