آخرین اخبار

افزایش تیراژ خودروسازان خصوصی در بهار

آمار تولید خودروهای داخلی طی سه ماه نخست امسال در شرایطی اعلام شد که طبق آن، تیراژ محصولات متعلق به بخش خصوصی خودروسازی کشور در مقایسه با بهار سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش کارنت به نقل از دنیای اقتصاد ، بنابر آمار موجود، در مجموع ۳۴ هزار و ۷۵۳ دستگاه انواع خودرو سواری در بخش‌خصوصی به تولید رسیده که نشان از افزایش ۱/ ۱۴ درصدی تیراژ این محصولات در سه ماه نخست امسال و نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد. با توجه به آمار کلی تولید خودروهای سواری در بهار امسال، سهم محصولات بخش خصوصی از این آمار، حدود ۱۱ درصد برآورد می‌شود.در بین خودروسازانبخش‌خصوصی، بیشترین تیراژ به «مدیران خودرو» تعلق یافته، به نحوی که این شرکت ۱۶ هزار و ۸۸۸ دستگاه انواع محصولات سواری را در بهار امسال به تولید رسانده و در نتیجه، ۶/ ۱۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش تیراژ داشته است.

پس از این شرکت، کرمان موتور دارای بیشترین تیراژ در بخش خصوصی است، با این حال تولید آن در سه ماه نخست امسال و نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۷/ ۱۶ درصد کاهش داشته است. طبق آمار، ۱۱ هزار و ۱۸۹ دستگاه انواع محصولات سواری مانند هیوندایی اکسنت و جک در کرمان موتور به تولید رسیده است.دیگر خودروساز بخش خصوصی یعنی گروه بهمن نیز طی سه ماه ابتدایی امسال ۲ هزار و ۶۵۴ دستگاه محصول سواری را به تولید رسانده است. با توجه به این آمار، گروه بهمن نسبت به بهار سال گذشته ۷/ ۸۵ درصد افزایش تیراژ داشته است. این شرکت، مزدا۳ و بسترن را مونتاژ می‌کند.در بین دیگر خودروسازان خصوصی، «صنعت خودرو آذربایجان» نیز که به مونتاژ محصولات ام جی چین مشغول است، در بهار امسال ۳ هزار و ۴۷ دستگاه از این خودرو را به تولید رسانده است. همچنین، کارمانیا نیز در بازه زمانی موردنظر، ۵۸۴ دستگاه بی وای دی را مونتاژ کرده تا نسبت به بهار سال گذشته ۵/ ۳ درصد افزایش تیراژ داشته باشد.  دو شرکت دیگر بخش خصوصی یعنی بم خودرو و ریگان خودرو نیز به ترتیب ۳۹۲ و ۲۹۹ دستگاه محصول را که چینی هستند، در بهار امسال مونتاژ کرده‌اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *