آخرین اخبار

آمار جدید از تولید کامیون و وانت

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا ، اردیبهشت امسال تیراژ انواع کامیون به‌طور میانگین ۳/ ۲۲ درصد افزایش یافت و این در حالی است که تولید دو مدل وانت در خودروسازان داخلی متوقف شد.طبق آمار اعلامی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در این مدت تولید انواع کامیون در شرکت ایران‌خودرو دیزل صعودی بوده و از پنج دستگاه در اردیبهشت سال گذشته به ۵۲ دستگاه رسید.تولید این محصول در سایپا دیزل نیز افزایش یافته و از ۲۳۵ دستگاه در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ به ۴۲۹ دستگاه افزایش یافت.تولید انواع کامیون در کاریزان خودرو نیز با افزایش همراه بوده و از ۸۰ دستگاه در اردیبهشت‌ ماه سال گذشته به ۹۷ دستگاه رسید.
اردیبهشت‌ماه سال جاری تولید این محصول در گروه بهمن نیز افزایش یافته و از ۵۱۴ دستگاه در اردیبهشت ۱۳۹۶ به ۵۷۵ دستگاه افزایش یافت. تولید انواع کامیون در زامیاد نیز صعودی بوده و به ۳۴ دستگاه رسید. اردیبهشت‌ماه سال گذشته تولید کامیون در این شرکت متوقف بود.برخلاف این خودروسازان اما تولید انواع کامیون در سه شرکت با کاهش همراه بوده است. اردیبهشت امسال تولید انواع کامیون در آذهایتکس نزولی بوده و از ۱۰ دستگاه در اردیبهشت سال گذشته به ۶ دستگاه رسید.

تولید این محصول در تیراژه دیزل نیز کاهش یافته و از ۲۰ دستگاه در اردیبهشت ۱۳۹۶ به پنج دستگاه کاهش یافت. در این مدت تولید انواع کامیون در ماموت نیز با کاهش همراه بوده و از ۲۱۱ دستگاه در اردیبهشت‌ سال گذشته به ۱۸۰ دستگاه رسید.اما اردیبهشت امسال تولید دو مدل وانت در خودروسازان داخلی متوقف شد. در این مدت تولید وانت وینگل تک‌کابین تک‌دیفرانسیل شرکت سازه‌های خودرو دیار با کاهش ۱۰۰‌درصدی همراه بوده و از ۵۰ دستگاه در اردیبهشت سال گذشته به صفر رسید.تولید وانت ریچ شرکت پارس خودرو نیز متوقف شده و از ۲۸۵ دستگاه در اردیبهشت ۱۳۹۶ به صفر کاهش یافت. اردیبهشت امسال برخلاف این دو خودرو اما تولید ۶ مدل وانت دیگر در خودروسازان داخلی با افزایش همراه بوده است.اما طبق اعلام پارس خودرو، خط تولید وانت ریچ از این شرکت به زامیاد منتقل شده و تولید این وانت در شرکت زامیاد ادامه دارد؛ به نحوی که اردیبهشت امسال ۲۶۸ دستگاه وانت ریچ تولید شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *