آخرین اخبار

فناوری ایمنی تشخیص ۳۶۰ درجه برای موتورها

اکثر ما با بیشتر فناوری‌هایی که در خودروها وجود دارند، آشنایی کامل داریم و در تلاشیم تا ایمنی خودروها را برای کمبود مهارت‌هایمان (در اشکال مختلف) افزایش دهیم. اما بر این باوریم که موتورسیکلت‌ها به فناوری‌های ایمنی مانند شناساگر نقاط کور، دوربین‌های پشتیبان و فناوری‌های دیگر نیازی ندارند و بخش ایمنی در این وسایل نقلیه دوچرخ باید بر مهارت‌ها و واکنش‌های شخصی موتورسوار تمرکز یابد. اما شاید یک جفت چشم و ناظر اضافی با پوشش ۳۶۰ درجه بتواند تحولی عجیب در دنیای موتورسوارها ایجاد کند.

به گزارش کارنت به نقل از عصرایران، استارت‌آپ این طرح دوربین‌هایی رو برای هشدار به موتورسوار در این مکانیسم ارائه می‌دهد. این دوربین‌ها پهن و زاویه‌دار در بدنه موتور نصب می‌شوند و مانند یک گوی بزرگ حفاظت 360 درجه را برای موتور فراهم می‌آورند. دوربین‌ها در حین تشخیص خطر یا تصادف احتمالی سیگنال‌های نوری را برای موتورسوار و برای وسایل نقلیه پشت موتور به نمایش درمی‌آورند.

از طرفی پوشش کامل تمامی زوایای یک وسیله نقلیه به نازکی یک موتور، کار چندان راحتی نیست. برخی از تهدیدها نیز نیاز به داده‌های تحلیلی و آماری دارند. طراح این سیستم ایمنی، در فکر ارائه نمایشگری خاص روی موتور یا از طریق کلاه ایمنی برای موتورسواران است که بتواند با توجه به فاصله موتور تا خودروی پیش رو رنگ تصویر روبه‌روی موتورسوار را تغییر داده و به وی هشدار دهد.

عمل و عکس‌العمل‌های ایمنی در یک خودرو و موتور و با یکدیگر متفاوت هستن و میزان آسیب و تلفات ناشی از موتورها بیانگر  نیاز اساسی به بازطراحی دوباره در سامانه ایمنی این وسایل در جهان است.

دوکاتی به عنوان یکی از بزرگترین خودروسازان جهان نیز پیشتر اعلام کرده که تا سال 2020 از سیستم‌های ایمنی راداری برای خودروهایش استفاده خواهد کرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *