آخرین اخبار

کپی چینی لامبورگینی با یک بیست‌ام قیمت +عکس

یکی از زیرمجموعه های شرکت خودروسازی بایک چین در اقدامی جالب نسخه ای کاملا شبیه به لامبورگینی اوروس را با یک بیست ام قیمت راهی بازار می کند.

چینی ها به رویه کپی کردن طراحی خودروهای خاص از سوی خودروسازان مطرح عادت کرده اند و گواه این امر را نیز می توان در جدیدترین محصول کپی آنها، که به لامبورگینی اوروس تعلق دارد، نظاره کرد. گویا عطش چینی ها در بروز استعداد خود برای تولید نسخه مشابه از مدل های خاص و برتر دنیا هرگز نخواهد خوابید و همچون رویه چند سال اخیر آنها در تقلید از محصولات شرکت هایی همچون لندرور، اپل و سامسونگ، این بار شرکت لامبورگینی است که از سوی چینی ها مورد تقلید واقع شده است.

به گزارش کارنت به نقل از خودروکار، نام این نسخه کپی از لامبورگینی اوروس هنوز مشخص نشده است اما در ارتباط با آن می توان گفت که محصول شرکت زیر مجموعه گروه بایک، هوآنسو است و از پیشرانه ای 1.5 لیتر توربو با توان تولید 150 اسب بخار قدرت بهره می برد. این در حالی است که بیشینه قدرت لامبورگینی اوروس 650 اسب بخار است.

قیمت کنونی لامبورگینی اوروس 200 هزار دلار است اما شرکت هوآنسو از قیمتی باورنکردی و بسیار پایین برای خودرو خود خبر داده است و گفته می شود حتی ممکن است تفاوت قیمت 20 برابری بین این دو محصول وجود داشته باشد. بی شک جنس مواد استفاده شده در این خودروها و مهمتر از آن مشخصات پیشرانه به خوبی می تواند علت ارزان بودن این خودروی چینی باشد.

نکته قابل توجه پیرامون این محصول شرکت هوآنسو، رفع ایراداتی است که منتقدان به لامبورگینی اوروس گرفته اند و از این ایرادها می توان به گلگیرهای نامتناسب با طراحی اوروس اشاره کرد که در نسخه چینی از اوروس برطرف شده است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *