آخرین اخبار

نکاتی درباره استفاده از کولر خودرو در فصل گرما

کولر خودرو در فصل گرما مانند یک منجی شما را از گرما زدگی و کلافگی نجات می‌دهد اما هنگام استفاده از آن باید چندین نکته را رعایت کنید.

به گزارش کارنت به نقل از خودروکار، استفاده از کولر خودرو یک موهبت و یک آپشن بسیار خوب برای رانندگان محسوب می‌شود تا بتوانند در هنگام رانندگی از گرما زدگی فرار کنند. البته بسیاری معتقدند تا استفاده نکردن کولر موجب صرفه جویی در مصرف سوخت می‌شود که البته به هیچ وجه تفکر صحیحی نیست.

برای استفاده از کولر خودرو باید چندین نکته را رعایت کنید:

استفاده از کولر هنگام به همراه داشتن کودکان برای جلوگیری از گرمازدگی آن‌ها ضروری است.

هنگامی که وارد تونل می‌شویم، برای استفاده از کولر باید گزینه گردش هوای داخل خودرو را انتخاب کنیم تا هوا از بیرون وارد خودرو نشود. فضای تونل دارای ذرات معلق زیادی است که ورود آن‌ها به درون اتاق اتفاق جالبی نیست. این امر همچنین برای مواردی که در ترافیک هستید صدق می‌کند.

هنگام رانندگی برخی بر این باور هستند که استفاده از کولر باعث افزایش مصرف سوخت می‌شود. این امر برای سرعت‌های پایین صحیح است اما هنگام رانندگی در اتوبان با سرعت زیاد، استفاده از کولر باعث می‌شود تا خودرو سوخت کمتری مصرف کند. به این دلیل که هنگام خاموش کردن کولر و پایین دادن شیشه‌ها، آیرودینامیک خودرو به هم می‌ریزد و به دلیل افزایش مقاومت خودرو در برابر جریان باد، مصرف سوخت افزایش می‌یابد.

در فصولی که از کولر استفاده نمی‌کنید، بهتر است تا در هر یک ماه یک بار، کولر را به مدت ۳۰ دقیقا روشن بگذارید تا کمپرسور درگیر شود و گاز کولر رسوب نکند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *