آخرین اخبار

پورشه خودروی هیبریدی شاسی بلند عرضه کرد

شرکت خودروسازی پورشه از تازه ترین محصول هیبریدی شاسی بلند خود موسوم به کاین هیبرید رونمایی کرد.

به گزارش  کارنت به نقل از مهر ، رانندگی با این خودرو در 6 حالت مختلف بر مبنای شرایط جاده ممکن است.

علاوه بر این خودروی یادشده دارای ترمزهای اضطراری است که در شرایط دشوار و پیش بینی نشده فعال شده و جان افراد را نجات می دهند.

قیمت پایه این خودرو 79990 دلار بوده و قدرت موتور آن به 455 اسب بخار می رسد. این موتور ترکیبی از یک موتور سه لیتری توربو وی 6 و یک موتور الکتریکی 14.1 کیلووات ساعتی است که نسبت به مدل قدیمی همین خودرو 40 اسب بخار بیشتر قدرت دارد.

شتاب صفر تا صد خودروی یادشده تنها 4.7 ثانیه است که برای یک خودروی هیبریدی شاسی بلند و سنگین رکوردی مناسب محسوب می شود. حداکثر سرعت خودروی یادشده 250 کیلومتر در ساعت است و در صورت استفاده از موتور برقی صرف این رقم به حداکثر 133 کیلومتر در ساعت افزایش می یابد.

وزن خودروی یادشده 2300 کیلوگرم بوده و برای اولین بار در طراحی آن از چرخ های 22 اینچی استفاده شده است. شارژ باتری های برقی این خودرو به 8 ساعت زمان نیاز دارد. هر چند با استفاده از شارژر تقویت شده این رقم به تنها دو ساعت و نیم کاهش می یابد.

در صورت فعال کردن این خودرو در حالت ورزشی تنها از موتور گازوئیلی استفاده می شود. در حالت Sport Plus هر دو موتور گازوئیلی و برقی فعال می شوند. در حالت هیبریدی راننده می تواند از قدرت موتورها بر مبنای نیاز خود استفاده و آنها را تنظیم کند. در حالت E-Power تنها موتور برقی و در حالت E-Charge و E-Hold هم از موتور برقی با کیفیت ها و تنظیمات متفاوتی بهره گرفته می شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *