آخرین اخبار

طرح ساماندهی بازار خودرو برای مقابله با مافیای خودرو

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه افزایش تعرفه واردات خودروهای هیبرید دستاوردی برای صنعت خودرو ندارد، گفت: یکی از اهداف طرح ساماندهی بازار خودرو ایجاد شفافیت در صنعت خودرو و مقابله با مافیای خودرو است.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، سعید باستانی با بیان اینکه افزایش تعرفه خودروهای هیبریدی یک کج سلیقگی و اشتباه است، گفت: تعرفه خودرو های هیبریدی با وجود اینکه از 45 درصد به 25 درصد کاهش یافت اما بازهم این تعرفه بالا است و باید کاهش یابد.

وی افزود: طرح ساماندهی بازار خودرو که یک فوریت آن به تصویب رسیده و به کمیسیون صنایع و معادن  به عنوان کمیسیون تخصصی ارجاع داده شده است در مجموع طرح خوبی است اما باید جزئیات آن  مورد بحث  و بررسی دقیق و کارشناسی قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه متاسفانه برخی لابی های داخلی  تعرفه واردات خودروهای هیبریدی را افزایش داده است،گفت: یکی از اهداف نمایندگان امضاء کننده  طرح این است که در طرح ساماندهی بازار خودرو با ایجاد  شفافیت  در صنعت خودرو به پشت پرده ها و مافیایی که در این صنعت وجود دارد پایان دهد .چرا که نبود شفافیت و وجود   لایه های پنهان به طور یقین  فساد آور است.

 وی تصریح کرد:با وجود اینکه ما خود خودروساز هستیم و باید از تولید داخل حمایت کرد اما باید توجه داشت این حق مردم است که خودروهای ایمن، به‌ روز و با کیفیت سوار شوند. لذا مجلس تلاش های خود را برای کاهش تعرفه  خودرو های هیبریدی ادامه می دهد.

باستانی گفت: اگر طرح ساماندهی بازار خودرو به صورت کارشناسی و دقیق در کمیسیون صنایع و معادن مجلس مورد بررسی قرار گیرد امید به تصویب آن در صحن علنی مجلس وجود دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *