آخرین اخبار

سايپا بزرگ‌ترين توليدكننده خودرو كشور در فروردين‌ماه شد

گروه خودروسازي سايپا با افزايش توليد خود به ۳۷ هزار و ۷۶۱ دستگاه خودرو در فروردين‌ماه امسال، بزرگ‌ترين خودروساز ايران لقب گرفت.

به گزارش کارنت به نقل از سايپا نيوز، باوجود تعطيلي دو هفته‌اي صنعت خودروسازي كشور در نوروز امسال، گروه خودروسازي سايپا توانست در مدت ۱۵ روز فروردين‌ماه سال جاري، تعداد ۳۷ هزار و ۷۶۱ دستگاه خودرو توليد كند و با كسب ۴۶٫۵ درصد از سهم بازار فروش كشور، به‌تنهايي در مقام نخست بزرگ‌ترين توليدكننده خودرو در كشور قرار گيرد.

گروه خودروسازي سايپا در حالي توانست بزرگ‌ترين توليدكننده خودرو در ايران لقب گيرد كه پس از اين گروه، ديگر خودروساز مطرح كشور هم ۳۳ هزار و ۹۱۹ دستگاه خودرو توليد كرد و با سهم بازار ۴۱٫۸ درصدي در جايگاه دوم قرار گرفت.

ساير خودروسازان داخلي هم در مجموع ۸ هزار و ۴۶۰ دستگاه خودرو توليد كردند و توانستند ۱۰٫۴ درصد از سهم بازار ايران را از آن خود كنند.

سهم ۱٫۳ درصدي بازار هم در اختيار واردكنندگان خودرو قرار گرفت و اين شركت ها در فروردين‌ماه تعداد يك هزار و ۴۷ دستگاه خودرو را در بازار داخلي به فروش رساندند.

قرار گرفتن گروه خودروسازي سايپا در صدر توليدكنندگان داخلي در ابتداي امسال و كسب عنوان بزرگ‌ترين توليدكننده خودرو در ايران در حالي رقم خورده كه اين گروه سال گذشته را نيز با توليد ۶۶۶ هزار ۶۶۶ دستگاه خودرو به پايان رساند و توانست هدف توليدي خود را محقق كند.

باتوجه به سياست‌هاي گروه سايپا در رشد بهره‌وري اين گروه در زمينه توليد و همچنين تعامل مناسب با شركت‌هاي زنجيره تأمين و قطعه‌سازان، پيش‌بيني مي‌شود كه در سال جاري هم شاهد ادامه روند موفقيت‌آميز اين گروه در زمينه توليد و فروش خودرو در بازارهاي داخلي و صادراتي خواهيم بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *