آخرین اخبار

فرانسوی ها به راحتی از سرمایه گذاری خودرویی خود در ایران نمی گذرند

یک مقام مسئول فرانسوی با تاکید بر اینکه فرانسوی‌ها سرمایه‌گذاری بسیاری در حوزه صنعت خودرو در ایران داشته‌اند، گفت: فرانسوی‌ها به راحتی از سرمایه گذاری خود در ایران نمی‌گذرند.

به گزارش کارنت به نقل از مهر، کریستوفر وارد در جمع خبرنگاران با اشاره به علاقمندی شرکت های فرانسوی برای ورود به بازار ایران و ماندگاری در آن گفت: نکته حائز اهمیت در حوزه کاری خودروسازان فرانسوی با ایران علاقمندی است که خودروسازان فرانسوی برای حضور در بازار بکر ایران دارند.

مدیر امور خاورمیانه یک کمپانی خودروساز فرانسوی در خصوص تحولات سیاسی آینده ایران و احتمال خروج ترامپ از برجام گفت: دنیا به طرف جلو پیش می رود و هیچ چیزی نمی تواند مانع عشق مردم به خودرو شود؛ بنابر این فرانسوی ها نیز تا وقتی این عشق و علاقه را مشاهده کرده و نسبت به آن مطمئن باشند، به فعالیت خود در بازار ایران ادامه خواهند داد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر تصریح کرد: ما اطمینان داریم آینده بسیار روشنی پیش روی خودروهای فرانسوی در ایران وجود دارد؛ پس ما با قدرت به فعالیت خود ادامه می دهیم و آنقدر به این حرکت خود ایمان داریم که در دو سال آینده ۵ خودروی جدید به ایران خواهیم آورد.

وارد خاطرنشان کرد: به خاطر حساسیتی که بر روی کیفیت خودروهای فرانسوی وجود دارد، برای تولید در کشورهای دیگر سخت گیری های خاص خود را داریم و فعلا به سبب برخی شرایط که در ایران وجود دارد، به فکر تولید در ایران نیستیم اما این به بدان معنی نیست که در آینده نیز چنین اتفاقی صورت نخواهد گرفت؛ ضمن آنکه برخی خودروهای فرانسوی اکنون فقط در فرانسه تولید می شود و اگر بخواهیم روزی در ایران تولید داشته باشیم، باید یک شریک مطمئن در کنار ما باشد.

وارد در خصوص تامین قطعات و خدمات پس از فروش مشتریان ایرانی در صورت اعمال تحریم ها و لغو برجام گفت: ما تمام سعی و تلاش خودمان را برای حضور در ایران می کنیم؛ اما اگر اتفاقی بیافتد برای کل شرکتها است؛ یک سری امور از دست ما خارج است اما چون برخی گروه‌های خودروهای فرانسوی در ایران سرمایه گذاری زیادی کرده اند تمام تلاش خود را برای حضور در ایران خواهند کرد و تا آخرین ساعت به خدمات خود ادامه خواهیم داد

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *