آخرین اخبار

تولید مشترک دنا، رانا، سورن و سمند در کشور آذربایجان

از دیروز تولید مشترک مدل‌های مختلف ایران‌خودرو به صورت مشترک بین ایران و آذربایجان در پارک صنعتی نفت‌چالای آذربایجان آغاز شده است.

به گزارش کارنت به نقل از فارس، از دیروز تولید مدل‌های مختلف تولیدی شرکت ایران‌خودرو به صورت مشترک با آذربایجان در پارک صنعتی نفت‌چالای این کشور آغاز شده است.

بر اساس این همکاری مشترک خودروهای مدل دنا، رانا، سورن و سمند و همچنین برخی مدل‌های پژو قرار است با نام تجاری خزر در آ‌ذربایجان تولید شود.

20 درصد محصولات این کارخانه مشترک قرار است تا قبل از سال 2020 به دیگر کشورهای همسایه آذربایجان صادر شوند.

امین آخوندوف رئیس هیأت مدیره شرکت آذرمش گفت: کشورهایی نظیر روسیه، اوکران و کشورهای آسیای مرکزی از جمله بازارهای هدف صادرات این خودروها خواهد بود. ظرفیت تولید سالانه این و احد خودروسازی 10 هزار خودرو در سال برآورد شده است و قیمت متوسط خودروهای تولیدی آن 5800 تا 7 هزار دلار خواهد بود.

آخوندوف گفت: هم اکنون در حال سفارش گرفتن از مشتریان داخلی هستیم و وزارت اقتصاد آذربایجان اولین مشتری این خودروها است. خط تولید این خودورها در سفر دو روزه حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در آذربایجان افتتاح شد.

قرارداد اولیه ساخت این خط تولید خودروی مشترک در سال 2016 بین ایران‌خودرو و شرکت آذرمش آذربایجان امضاء شد. حجم سرمایه‌گذاری برای ایجاد این خط تولید 14.1 میلیون دلار بوده است که 75 درصد آن توسط طرف آذری و 25 درصد آن نیز توسط ایرانی‌ها تأمین شده است. تمام خودروهای تولیدی این خط لوله استاندارد یورو 5 را دارند.

حجم مبادلات تجاری ایران و آذربایجان در سال 2017بالغ بر 257 میلیون دلار بوده است که نسبت به سال پیش از آن 16 درصد بالاتر بوده است. در سه ماهه نخست سال جاری میلادی نیز حجم مبادلات ایران و آذربایجان حدود 43 میلیون دلار بوده است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *