آخرین اخبار

چرا برف پاک کن‌ها درست کار نمی‌کنند؟

در هنگام بارش برف و بارندگی یکی از ابزار‌هایی که در امنیت خودرو نقش اساسی دارد، برف پا کن‌ها هستند که باید از سالم بودن آنها مطمئن شد.

به گزارش کارنت به نقل از میزان، در هنگام بارش برف و باران، به غیر از وسایلی مانند تایر، زنجیر چرخ، نحوه رانندگی و بسیاری از سیستم‌های الکترونیکی، یکی از عواملی که تاثیر مستقیم بر امنیت سرنشینان دارد سلامت برف پاک کن‌ها هستند.

در مواردی ممکن است برف پاک کن‌ها از کار بیافتند یا کارایی لازم را نداشته باشند که این امر می‌تواند چندین دلیل داشته باشد:

در صورت تعویض نکردن تیغه‌های برف پاک کن به طور منظم، این تیغه‌ها تماس خود را با سطح شیشه‌ها از دست می‌دهند و به خوبی شیشه را تمیز نمی‌کنند.

انباشته شدن یخ و برف بر روی برف پاک کن‌ها موجب افزایش وزن و سنگین شدن تیغه‌ها می‌شود. این امر می‌تواند موجب خم شدن تیغه‌ها و گاهی آسیب رسیدن به موتوری بشود که مسئول حرکت دادن تیغه‌های برف پاک کن است.

همچنین برف پاک کن‌ها را یک موتور الکتریکی حرکت می‌دهد که گاهی امکان سوختگی یا خرابی این موتور وجود دارد که در این صورت باید تیغه‌ها تعویض شوند. در صورت خرابی این موتور به هیچ عنوان قادر به استفاده از برف پاک کن نخواهید بود.

همانطور که گفته شد، سنگینی تیغه برف پاکن‌ها یا فشار بیش از حد به آن‌ها ممکن است موجب آسیب رسیدن به موتور برف پاک کن‌ها یا سوختن فیوز شود. در این صورت فیوز باید به یک فیوز جدید تعویض شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *