آخرین اخبار

مردم دنیا بیشتر چه رنگ خودرویی می‌خرند؟

سفید رنگ محبوب مردم بسیاری از کشورهای جهان در انتخاب خودرو محسوب می‌شود. اما امسال ظاهرا برای بسیاری از مردم جهان ورق برگشته و مردم کشوری مانند بریتانیا در یک تغییر ذائقه جدی “مشکی” را ترجیح داده‌اند.

به گزارش تلگراف، در سال 2017 بیش از نیم میلیون خریدار بریتانیایی خودروهای مشکی رنگ را انتخاب کرده‌اند و رنگ محبوب سفید با این انتخاب به جایگاه سوم جدول رنگ‌های محبوب خودرویی سقوط کرده است.

اما نگه‌داری و تمیز نگه‌داشتن یک خودروی سفید در زندگی کار سختی است و در زندگی پر مشغله امروزی در کشوری پر باران مانند انگلستان سخت‌تر نیز می‌شود.  با این وجود در سال 2017  حدود 482099 دستگاه خودروی سفید در انگلستان به ثبت رسیده‌اند که 15 درصد بیش از میزان ثبت این خودروها در سال 2015 به نظر می‌رسند.

تقریبا 60 درصد از 2.54 میلیون  خودروی جدید بریتانیا که خرید آنها در سال 2017 به ثبت رسیده است، مشکی، خاکستری یا سفید هستند.

رنگ آبی تنها رنگ اصلی است که در میان 5 رنگ مورد علاقه مردم قرار گرفته است. در این لیست به دلیل محبوبیت رنگ نقره‌ای، رنگ اصلی قرمز نیز رده ششم سقوط کرده است.

سبز نیز که در سال 1996 یکی از 5 رنگ محبوب مردم محسوب می‌شد، در سال 2017 به رده هفتم جدول رنگ محبوب خودروها بازگشته و 1.1 درصد خوردوهای سبز در انگلستان به ثبت رسیده‌اند. این در حالیست که سبز تا سال 2002  در لیست رنگ‌های محبوب مردم انگلیس دیده نشد.

0.8 درصد خودروهای خریداری شده در انگلستان – در سال 2017-  نارنجی، 0.5 درصد برنزی و 0.4 درصد زرد هستند.

اما محبوبیت خودروهای طلایی رنگ نیز در این کشور به شدت در حال رشد است. در حال حاضر 0.2 درصد از کل خودروهای بازار انگلیس طلایی رنگ هستند و افزایش 19 درصدی تقاضا برای این خودروها پیش‌بینی می‌شود.

 

عصر ایران

برچسب ها

یک نظر

  1. رنگ مشکی واسه خودرو اگر تمیز باشد واقعا قشنگ و دیپلماتی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *