آخرین اخبار

کدام خودرو رکوردار افزایش قیمت است؟

ابتدا بسته‌شدن ثبت‌سفارش‌ها و سپس اجرایی شدن آیین‌نامه جدید واردات خودرو که ورود خودروهای با قیمت بیش از ۴۰هزار دلار را ممنوع کرد، باعث افزایش غیرعادی قیمت‌های لوکس‌ها شد.

خودروهای لوکس از ابتدای امسال با انواع ناملایمات روبه‌رو شدند و مجموع این عوامل باعث شده است قیمت خودروهای لوکس به‌صورت غیرعادی در طول دوماه اخیر افزایش یابد.

به گزارش اخبار خودرو ، ابتدا بسته‌شدن ثبت‌سفارش‌ها و طولانی شدن زمان آن و سپس اجرایی شدن آیین‌نامه جدید واردات خودرو که ورود خودروهای با قیمت بیش از ۴۰هزار دلار را ممنوع کرد، باعث افزایش غیرعادی قیمت‌های لوکس‌ها شد.

این افزایش قیمت در حدی بوده که قیمت برخی خودروها به دوبرابر قیمت‌های روزهای انتهایی شهریورماه رسیده است‌. قیمت خودروهای لوکس پرطرفدار بازار در مقایسه با روزهای پایانی تابستان سال جاری بدین شرح است:

ب‌ام‌و سری هفت مدل فول، این روزها با قیمت یک‌میلیارد و ۲۰۰ تا یک میلیارد و ۳۰۰ هزار‌تومان عرضه می‌شود، در‌حالی‌که قیمت این خودرو در روزهای پایانی تابستان در محدوده ۹۰۰میلیون‌تومان بود‌.

قیمت ولوو ایکس سی۹۰ فول اینسکریپشن که این روزها کمتر از یک‌میلیارد تومان است، در انتهای شهریور‌ماه در حدود ۶۵۰ میلیون‌تومان بود.

قیمت ب‌ام‌و‌۵٣٠ نیز به حدود ۷۵۰ میلیون‌تومان در مدل فول رسیده که در تابستان سال جاری در محدوده ۵۵۰ میلیون‌تومان بود.

اما رکوردار افزایش قیمت‌ها ب‌ام‌و ایکس‌۴ است که از ۴۵۰میلیون‌تومانی آخر تابستان سال جاری به قیمت بیش از ۸۰۰ میلیون‌تومان رسیده یعنی افزایش حدودا یک‌صد درصدی‌ را تجربه کرده است.

قیمت پورشه ماکان از حدود ۷۰۰میلیون تومان در انتهای تابستان به یک میلیارد تا یک‌میلیارد و ۱۰۰میلیون‌تومان و درنهایت قیمت مرسدس ای‌٢٠٠ نیز از حدود ۷۵۰میلیون‌تومان به یک میلیارد تومان رسیده است.

همچنین قیمت لکسوس ان‌ایکس از محدوده قیمتی ۴۰۰میلیون تومان به حدود ۵۵۰ میلیون تومان رفته است‌.

گفته می‌شود قیمت‌ها غیرعادی است و احتمال شکسته شدن حباب قیمتی آنها در آینده نزدیک وجود دارد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *