آخرین اخبار

کدام خودروها در بازار طرفدار بیشتری دارد؟

نتایج یک نظر سنجی از مشتریان بازار خودرو نشان می‌دهد حدود 50 درصد از بازدیدکنندگان نمایشگاه خودرو بودجه ای بین 50 تا 100 میلیون برای خرید خودرو در نظر گرفته اند.

 به گزارش کارنت به نقل از اقتصاد آنلاین ، در نظرسنجی انجام شده توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در حاشیه دومین نمایشگاه خودروی تهران از افراد در خصوص بودجه خرید خودرو سوال شد.

نتایج نشان می دهد حدود 50 درصد از بازدیدکنندگان، بودجه ای بین 50 تا 100 میلیون برای خرید خودرو در نظر گرفته اند که 57 درصد آنها علاقه مند به خرید انواع مدل های SUV در بازار هستند، این در حالی است که بیش از 75 درصد از تنوع خودروهای این رده قیمتی را محصولات چینی تشکیل می دهند و تمامی انواع خودروهای SUV در این رده قیمتی از برندهای چینی موجود در بازار ایران هستند.

بنا به این گزارش افراد با بودجه زیر 50 میلیون تومان نیز 14 درصد از کل پاسخ دهندگان را تشکیل می دهند و نزدیک به 43 درصد از این افراد تمایل به خرید خودروی سدان دارند. در سایر رده های قیمتی نیز 17 درصد با بودجه 100 تا 125 میلیون تومان، 9 درصد با توان خرید 125 تا 150 میلیون تومان و حدود 11 درصد نیز با بودجه 150 میلیون تومان به بالا به دنبال خودروی مورد علاقه خود آمده اند.

حدود 80 درصد افرادی که بودجه بالای 150 میلیون تومان برای خرید خودرو دارند تمایل به خرید انواع خودروهای شاسی بلند داشته اند و در این دسته قیمتی 40 درصد افراد علاقه مند به خرید برندهای آلمانی هستند و خودروهای ساخت کشورهای ژاپن، فرانسه، کره جنوبی، آمریکا درصد فراوانی تقریبا مشابهی را کسب کرده اند.

از بررسی اطلاعات مربوط به افرادی که تمایل به خرید خودروهای سدان داشته اند استحکام و ایمنی با حدود 38 درصد بالاترین معیار خرید انتخاب و خرید بیان شده است همچنین در افرادی که تمایل به خرید انواع خودروهای SUV داشته اند “قدرت و شتاب” و “استحکام و ایمنی” هر کدام با 30 درصد فراوانی از اصلی ترین معیارهای انتخاب و خرید خودرو به حساب آمده اند. از افرادی که زیبایی ظاهری خودرو را به عنوان معیار اصلی خرید انتخاب کرده اند 47 درصد زیر 35سال سن دارند و 25 درصد از ایشان را بانوان تشکیل می دهند که نسبت به توزیع کلی نمونه درصد فراوانی بیشتری را نشان می دهد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.