آخرین اخبار

دولت باید سهم خود را در خودروسازى به صفر برساند/ سهم ارزش تولیدات ایران ۳.۵درصد جى دى پى است

وزیر صنعت، معدن و تجارت مالکیت دولتى را مطرح‌ترین مشکل خودروسازى دانست و توضیح داد: دولت باید سهم خود را در این زمینه به صفر برساند و تبدیل سهام به خصولتى هم مدنظر نیست و باید کاملا خصوصى شود.

به گزارش کارنت به نقل از اقتصاد آنلاین، محمد شریعتمدارى با اشاره به این‌که صنعت خودروسازى ایران دوران پر فراز و نشیبى را طى کرده خاطر نشان کرد: به دلیل تحریم‌ها شرایط سختى را پشت سر گذاشتیم و اگر در حال حاضر بین خواست مردم و محصولات کشور  فاصله زیادى وجود دارد بخشى از آن خارج از کنترل دولت است.

وى با تاکید بر افزایش سهم ارزش افزوده خودرو اضافه کرد: در حال حاضر رتبه هجدهم صنعت خودروسازى در جهان را دارا هستیم و سهم ارزش تولیدات ایران ٣ و نیم درصد جى دى پى و سهم ارزش افزوده خودرو ١٨/٨ درصد است که این مقدار باید به ٢٠ درصد برسد.

وى ادامه داد: تا آبان ماه امسال نسبت به سال گذشته ١٧ درصد در صنعت خودروسازى رشد کرده ایم.

شریعتمدارى با اشاره به نظام تامین مالى دولت تاکید کرد: نظام تامین مالى در کشور نیز با مشکل رو به رو است و به ٤ هزار میلیارد سرمایه نیاز داریم.

وزیر صنعت معدن و تجارت تفاوت قائل نشدن صنعت خودروسازى با دیگر صنایع را از دیگر مشکلات این صنعت دانست و تصریح کرد: نظام بانکى تفاوتى بین صنعت پیشتاز و دیگر صنایع قائل نمى‌شود همچنین در صنعت قطعه سازى هم با مشکل جدى رو به رو هستیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین، امروز خط تولید دنا پلاس توربو شارژ و پژو٢٠٧ صندوق دار اتوماتیک، ٢محصول جدید ایران خودرو با حضور على لاریجانى، محمد شریعتمدارى و جمعى از اعضاى کمیسیون صنایع و مدیران ایران خودرو به بهره بردارى رسید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.