آخرین اخبار

جدول تعرفه پیشنهادی واردات خودرو از سوی هیات دولت

به رغم آنکه وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارسال طرحی جدید برای واردات خودرو به هیات دولت تلاش دارد از ورود بی‌رویه خودروهای خارجی به کشور ممانعت کند؛ اما همزمان با آن موضوع تغییرات در تعرفه واردات خودرو نیز در دستور کار قرار دارد.

در این زمینه رئیس دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه و تجارت ضمن تایید تغییرات در تعرفه واردات خودرو عنوان کرد که دولت تلاش دارد از طریق ابزار تعرفه به کنترل واردات خودرو به کشور بپردازد.

علی علی‌آبادی فراهانی با بیان اینکه مصوبه افزایش تعرفه واردات خودرو هنوز ابلاغ نشده است، می‌گوید: دولت طی دو یا سه هفته آینده مصوبه افزایش تعرفه واردات خودرو را ابلاغ خواهد کرد. در این شرایط به نظر می‌رسد وزارت صنعت از چند مسیر قصد دارد، واردات خودرو به کشور را محدود کند که نزدیک به پنج ماه است سایت ثبت‌سفارش واردات خودرو از سوی وزارت صنعت بسته شده است.

بر این اساس در صورتی که دولت تعرفه واردات را افزایش دهد و از سوی دیگر طرح وزیر صنعت به‌منظور مدیریت واردات خودرو به کشور نیز تصویب شود، ثبت‌سفارش واردات ممکن است در اواسط آذرماه بازگشایی شود. در حالی دولت قصد دارد از طریق افزایش تعرفه بخشی از سیاست‌های کنترلی خود بر واردات خودرو را اعمال کند که طی چهار سال گذشته تعرفه واردات خودرو ثابت بود. به این ترتیب در شرایط کنونی اگر دولت اقدام به افزایش تعرفه کند، اولین اتفاقی که صورت می‌گیرد افزایش قیمت خودروهای وارداتی در بازار است که این افزایش در نهایت از جیب مشتری پرداخت می‌شود.

به‌عبارت دیگر سیاست دولت به‌منظور افزایش تعرفه اولین بخشی را که هدف می‌گیرد، مشتریان خودروهای خارجی است. این موضوع در حالی است که به‌دنبال بسته‌شدن سایت ثبت‌سفارش قیمت خودروهای وارداتی به‌صورت کاذبی افزایش پیدا کرد که بسیاری دلیل آن را پیامد سیاست‌های محدودکننده دولت عنوان کردند و امید داشتند، در صورت باز شدن دوباره سایت ثبت‌سفارش قیمت‌ها به حالت عادی خود بازگردد.

به این ترتیب آنگونه که به‌نظر می‌رسد، بازار خودروهای وارداتی در هفته‌های آینده بار دیگر شاهد افزایش قیمت خواهد بود.

 

اقتصادنیوز

برچسب ها

‫2 نظرها

 1. 40 سال از تولید داخل حمایت کردید…
  40 سال جان و مال مردم را فدای جیب دو کارخانه آشغال سازی کردید…
  40 سال به مردم کشورتون ظلم کردید و توی تابستون و زمستون و جاده و خیابان آزارشون دادید…
  40 سال به راننده های زحمتکش تاکسی زجر دادید…
  که تولید داخلی به جایی برسه، که خودروساز بشید، که پیشرفت کنید…
  تهش شد وانت آریسان، تیبا، رانا، 405 TU5 . . .
  40 سال دیگه هم ادامه بدید تا شاید وانت 206 هم تولید کردیم
  به خدا که هیچ کشوری مثل ما مسلمان نیست
  هیچ دولتی اندازه دولت ما نمی فهمه
  هیچ جایی ایران نمیشه
  دست همه مسؤلین با درایت بنز سوار ما درد نکنه
  مرسی که هستید

 2. ❌مردم گرفتار ایرانخودرو و سایپا به عنوان بازوهای اتاق فکر خیانت به ملت و مملکت هستند
  .
  .
  ☝کار و نقشه این دو بنگاه مونتاژ لگن عقب نگه داشتن صنعت ایران از صنعت روز دنیاست
  .
  .
  👈همگام با این عقب ماندگی ، مدیران میانی موسسات کشور در حال شناسایی افراد نخبه برای تشویق به رفتن از ایران هستند
  .
  .
  🏁نهایتا اگر کسی اختراع یا طرحی داشت باید از طریق روال های آشفته ادارای چنان بلایی به سرش بیاورند که یا منصرف شود یا به دنبال لقمه ای نان به خارج رود یا در سازمان غیرمرتبط به کار گرفته شود
  .
  .
  😵 ایا میدانستید تیم دانشمندان هسته ای همکار شهید احمدی روشن با ان همه افتخار و پیشرفت در صنعت درجه اول دنیا، متلاشی شد و چند نفر به خارج از کشور رفتند و یکنفر در اداره فاضلاب و دیگری در سازمان اوقاف در حال کار بی ربط با تخصصشان هستند 😥😥😥

  شما فریس رضوانی و کوروش منصوری و حسین امینی یکتا و جمشید ارین و دیگر نخبگان صنعت خودرو رو در اینترنت بشناس تا بدونی ما در چه دامی گرفتاریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *