آخرین اخبار

از شماره گذاری خودروهای بی کیفیت جلوگیری می شود

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران گفت: این سازمان از دی ماه سال آینده از ادامه شماره گذاری خودروهایی که استانداردهای ۸۵ گانه را پاس نکنند، جلوگیری می کند.

به گزارش کارنت به نقل از ایرنا ، وحید مرندی مقدم روز پنجشنبه در حاشیه آیین تجلیل از سرآمدان و برگزیدگان حوزه استاندارد همدان  کرد: 55 استاندارد برای خودروهای تولیدی تدوین شده بود که سال گذشته میزان استانداردها به 85 مولفه افزایش یافت.
وی بیان کرد: از بین 85 استاندارد تدوین شده طبق تفاهم های صورت گرفته باید تا یکم دی ماه، 66 مورد و تا یکم تیرماه سال آینده 68 مورد اجرایی شود و 22 مورد باقی مانده نیز تا یکم دی ماه 97 عملی شوند.
معاون سازمان ملی استاندارد گفت: عمده 22 استاندارد مربوط به بخش ایمنی خودرو و منطبق با استانداردهای روز جهان است.
مرندی مقدم تصریح کرد: کشورهای اروپایی اجرای این استانداردها را از سال 2016 اجباری کرده ولی بخشی از این استانداردها با یکسال تاخیر از سال 2017 در ایران الزامی شد.
وی درباره استاندارد سوخت نیز توضیح داد: استاندارد یورو 4 خودرو مربوط به بحث آلایندگی است و در حال حاضر استاندارد آلایندگی برای خودرو با مسئولیت سازمان حفاظت محیط زیست عملی می شود.
معاون سازمان ملی استاندارد ایران ادامه داد: بنزین های تولیدی کشور با استانداردهای یورود 4 کنترل و مطابقت می شود.
مرندی مقدم اضافه کرد: در بحث پارامترهای مربوط به آلایندگی سوخت نظیر مثل بنزن، حداکثر مجاز بنزن در بنزین باید یک باشد ولی نتیجه به دست آمده از نمونه برداری که اوایل امسال صورت گرفت به 9 دهم رسیده است.
به گزارش ایرنا وی ادامه داد: در بحث الفین ها وضعیت خوبی داریم و میزان سرب موجود در بنزین به صفر رسیده است.
معاون سازمان ملی استاندارد افزود: میزان گوگرد موجود در بنزین باید 50 باشد که میانگین نمونه برداری های صورت گرفته گویای این است که این عدد 48 بوده است.
مرندی مقدم افزود: هم اینک بنزین یورو 4 در هشت کلان شهر کشور توزیع می شود و دولت موظف است که این بنزین را در تمامی استانها توزیع کند.
سرآمدان و برگزیدگان حوزه استاندارد استان همدان در آیینی با حضور معاون سازمان ملی استاندارد ایران و نماینده همدان در خانه ملت و تقدیر شدند.
در تقویم بین المللی 22 مهر ماه به عنوان روز جهانی استاندارد نامگذاری شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.