آخرین اخبار

پراید توان رقابت با وارداتی‌های هم‌تراز را ندارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه پراید مدتهاست در صنعت خودروسازی جولان می دهد،گفت: خودروهای خارجی با کیفیت همسو با قیمت پراید اگر وارد کشور شوند،پراید توان رقابت با خودروهای خارجی را نخواهد داشت.

محمدعزیزی درباره وضعیت تولید خودرو درکشور، گفت: زمانی که مجوز ورود خودروهای خارجی هم تراز قیمت پراید را صادر نمی کنیم، نمی توان شاهد ایجاد فضای رقابتی در بازار باشیم، زیرا هم تراز قیمت پراید می توان خودروهای خارجی با کیفیت مناسب را از چرخه واردات وارد کشور کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ،تصریح کرد: برای جلوگیری از ضربه زدن به ایران خودرو و سایپا مجوز ورود خودروهای خارجی هم‌تراز قیمت پراید داده نمی شود اما بدیهی است که باید حمایت از تولید داخلی در اولویت قرار بگیرد و در نهایت ارتقا کیفی خودرو برای جایگزینی پراید با رعایت اصول فنی در دستور کار قرار بگیرد.

نماینده مردم ابهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: خودروهای خارجی با کیفیت همسو با قیمت پراید اگر وارد کشور شوند،پراید توان رقابت با خودروهای خارجی را نخواهد داشت.

عزیزی با بیان اینکه پراید مدت‌هاست در صنعت خودروسازی جولان می دهد، افزود: امکانات خودرو و تنوع تولید در صنعت خودروسازی باید همراه با رعایت استانداردهای تولید باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،یادآورشد:بطور مثال خودرو سازان اعلام می کنند که استقبال از خودرو پراید مناسب بوده است و این امر برای زمانی است که خودروی برای رقابت با پراید در بازار مشاهده نمی شود .

 

خانه ملت

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.