آخرین اخبار

احتمال توقف تولید ۲۰مدل خودرو در سال آینده +اسامی

با توجه به مصوبه افزایش تعداد استانداردهای خودرویی از ۵۱ به ۸۳ مورد، احتمال توقف خط تولید ۲۰ مدل خودرو از پنج گروه خودرویی در دی ماه سال ۱۳۹۷ وجود دارد.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، پس از ابلاغ مصوبه افزایش تعداد استانداردهای خودرویی به ۸۳ مورد که ۸۱ مورد آن مربوط به استانداردهای ایمنی و کاربری و دو مورد آن مربوط به استانداردهای زیست محیطی است، تصمیم بر این شد خودروهایی که نتوانند تا دی ماه سال ۱۳۹۷ تعداد استانداردهای خودرویی خود را به ۸۳ مورد ارتقا دهند با توقف خط تولید مواجه شوند. این درحالی است که افزایش استانداردهای خودرویی از ٥٢ مورد به ٨٣ مورد در ستاد سیاست‌گذاری خودرو با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت مصوب و در خصوص چگونگی اجرای این استانداردها تصمیم گیری شد.

لازم به ذکر است در راستای افزایش استانداردهای خودرویی از ۵۲ مورد به ۸۳ تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان ملی استاندارد و وزارت صنعت، معدن و تجارت مدنظر قرار گرفته تا استانداردها از نظر تعداد و کیفیت افزایش یابد، بنابراین بیش از نیمی از ۸۳ مورد استاندارد مدنظر از ابتدای سال جاری کلید خورده و ۱۱ مورد آن از ابتدای دی ماه سال آینده و ۲۲ مورد آن از ابتدای دی ماه سال ۱۳۹۷ اجرایی می‌شود.

یک مقام مسوول زیر مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: ۲۰ مدل خودروی سواری و باری سبک از پنج گروه خودرویی با احتمال توقف خط تولید تا دی ماه سال ۱۳۹۷ مواجه هستند.

به گفته وی، برخی مدل‌های خودرویی سواری و باری سبک در گروه خودرویی “پراید”، “پژو ۴۰۵”، “پرشیا”، “زامیاد” و سری اولیه “سمند” که شامل ۲۰ مدل می شوند، در لیست خودروهایی قرار دارند که در صورت عدم رعایت استانداردهای خودرویی و نرسیدن تعداد استانداردهای آنها به ۸۳ مورد با توقف خط تولید در دی ماه سال ۱۳۹۷ روبه‌رو می شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. اگر واقعا راست بگن باید هر دوتا شرکت ایرانخودرو وسایپا رو تعطیل کنن
  ایرانخودرو
  پلتفرم 405=پژو glx – پژو slx -سمند se – lx -سمند سورن – دنا – دنا پلاس -پرشیا سال – lx -elx
  پلتفرم 206= پژو 206 هاچ بک – صندوق دار انواع 1400 و 1600 اتوماتیک و دنده ای – رانا
  سایپا
  پلتفرم پراید=پرید 132 -111 -141 -151 -… تیبا 1و2- ساینا – کوییک

  اگر محصولات رنو مثل تندر رو فاکتور بگیری(که البته خیلی هم بدرد نمیخوره) کله محصولات تولید داخل یک مشت تولیدات بنجل تاریخ مصرف گذشته که هم الاینده هست و هم نا ایمن و بی کیفیت…

  تولید ملی؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.