آخرین اخبار

خودروسازان به تعطیلات تابستانی رفتند

خودروسازان و قطعه‌سازان کشور طبق رسم هر سال، از دیروز به تعطیلات تابستانی رفتند، تعطیلاتی که یک هفته طول خواهد کشید. بر این اساس، آغاز به کار خودروسازان و قطعه‌سازان کشور، (با توجه به تعطیلی رسمی شنبه) یکشنبه هفته آینده خواهد بود.

در این یک هفته قرار است امور مربوط به تعمیر و نگهداری خطوط تولید خودروسازان و قطعه‌سازان داخلی پیگیری و همچنین تعویض قطعات صورت گیرد. خودروسازان و قطعه‌سازان داخلی هر سال و معمولا در شهریورماه بین یک هفته تا 10 روز، به تعطیلی می‌روند تا در این مدت، اقدام به تعمیر ماشین‌آلات خطوط تولید خود و همچنین عوض کردن قطعات بپردازند.

با فاکتور گرفتن از ایام نوروز، تعطیلات تابستانی به‌نوعی تنها فرصت خودروسازان و قطعه‌سازان در طول سال برای تعمیر و نگهداری خطوط تولیدشان به‌شمار می‌رود. این تعطیلات هرچند روند رو به رشد تولید خودروسازان را متوقف می‌کند، با این حال آنها با ازسرگیری فعالیت خود و در صورت نیاز، این موضوع را از ناحیه افزایش تیراژ جبران خواهند کرد. در واقع کاهش تولید ناشی از تعطیلات تابستانی، چندان خود را در آمار نشان نمی‌دهد، به عکس تعطیلات نوروز که اثر منفی آن بر تیراژ خودروها به وضوح قابل مشاهده است.

دنیای اقتصاد

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *