آخرین اخبار

تلاش برای افزایش اشتغال‌زایی صنعت خودرو و قطعه

وزارت صنعت، معدن و تجارت تلاش می‌کند با افزایش تیراژ تولید خودرو و به طبع آن رشد تولید قطعات در کشور اشتغال‌زایی این بخش را افزایش دهد.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، صنعت خودرو و به واسطه آن صنعت قطعه‌سازی از اشتغال‌زاترین بخش‌های فعال اقتصادی در کشور است.

بنابراین در شرایطی که رشد اشتغال یکی از اصلی‌ترین اهداف مدنظر دولت تدبیر و امید در دوره قبلی و دوره جدید فعالیت است یکی از بخش‌های مدنظر برای تحقق این هدف صنعت خودرو است.

در این زمینه در “برنامه راهبردی صنعت خودرو” پیش‌بینی شده که تا پایان دوره کاری دولت دوازدهم سهم صنعت خودرو از اشتغال بخش صنعت باید به ۱۱.۶ درصد افزایش یابد.

این هدف‌گذاری در حالی است که در سال ۱۳۹۴ سهم صنعت خودرو از اشتغال بخش صنعت برابر با ۱۰.۳ درصد بوده است.

برای تحقق این هدف رشد تولید خودرو در کشور هدف‌گذاری شده به‌گونه‌ای که پیش‌بینی می‌شود تیراژ تولید خودرو در سال جاری به حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه افزایش یابد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت اسفند ماه سال گذشته (۱۳۹۵) ویرایش دوم “برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت” را تدوین و مصوب کرد.

در این برنامه راهبردهای این وزارتخانه برای توسعه بخش صنعت و معدن پیش‌بینی شده که بخشی از آن نیز در رابطه با “برنامه راهبردی صنعت خودرو” است.

در برنامه راهبردی صنعت خودرو راهکارهایی در زمینه توسعه و گسترش کمی و کیفی صنعت خودرو و قطعه ایران در حوزه‌های مختلف پیش‌بینی شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *