آخرین اخبار

هایما S5 با پیشرانه توربو می آید

با توجه به اخبار رسیده از داخل شرکت ایران خودرو، به احتمال زیاد S5 در نمایشگاه مشهد برای اولین بار در معرض دید عموم قرار می گیرد.

این خودرو به عنوان یک کراس اوور نه چندان بزرگ تک دیفرانسیل، چند روزی است که به صورت رسمی به خط تولید ایران خودرو خراسان اضافه شده و مراحل مونتاژ آزمایشی را پشت سر می گذارد. به گفته برخی افراد، ایران خودرو هایما S5 را با پیشرانه ۱٫۵ لیتری توربو و گیربکس اتوماتیک CVT روانه بازار می کند.

پیشرانه این خودرو می تواند ۱۶۱ اسب بخار را با گشتاور ۲۲۳ نیوتون متر تولید کند و از طریق گیربکس اتوماتیک CVT آن را به چرخ های جلو برساند. امکان تعویض دنده تیپ ترونیک مصنوعی برای S5 توربو در نظر گرفته شده است. در نسخه نوبل هایما S5 توربو، امکاناتی نظیر شش کیسه هوا، سانروف، کروزکنترل، استارت دکمه ای، سیستم کنترل پایداری، دوربین ۳۶۰ درجه، مانیتور، تودوزی چرم، کامپیوتر سفر، سیستم تهویه اتوماتیک، آینه های تاشو برقی و… نیز وجود دارد.
پیش بینی می شود که تردد این خودرو از اواخر شهریور ماه امسال در جاده های کشور آغاز شود و در پاییز عرضه عمده آن انجام پذیرد. با توجه به نوع قیمت گذاری رقبای هایما S5 توربو، پیش بینی می شود که ایران خودرو برای تضمین فروش اولیه آن قیمتی کمتر از ۸۰ میلیون تومان را برای نسخه فول نوبل آن در نظر بگیرد. این خودرو در بازار ایران رقبایی چون چانگان CS35، جک S3 و… را دارد.

اسب بخار

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *