آخرین اخبار

عدم تمدید قرارداد توسط رنو، تولید تندر90 را متوقف نمی‌کند

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با بیان اینکه موضوع عدم تمدید قرارداد توسط شرکت رنو قابل حل شدن است، گفت: بخش عظیمی از این خودرو داخلی شده است و نمی‌تواند تولید این خودرو متوقف شود.

ولی ملکی در خصوص عدم تمدید قرارداد تولید L90 بین پارس خودرو و رنو فرانسه، اظهار داشت: رنوپارس یک خودرسازی است که بین رنو از یک طرف و ایران‌خودرو و سایپا ازطرف دیگر تشکیل شده که یک شرکت مشارکتی است که اولین محصول آنها هم تندر90 بود.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گیربکس تندر نود را از شرکت STL ترکیه خریداری کرده‌ایم و در شرکت چرخش‌گر که تولیدکننده گیربکس است در تبریز تولید می‌شود، گفت: دوسال گذشته این قرارداد با حضور نماینده رنوپارس، بنده به‌عنوان نماینده چرخش‌گر تبریز و نماینده شرکت STL منعقد شد، که آخرین مرحله از احداث خط‌تولید این گیربکس نیز به اتمام رسید.

این نماینده مردم مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رنوپارس یک شرکت مشارکتی بین ایران‌خودرو، سایپا و رنو است، اضافه کرد: اگر تعویقی در تمدید قرارداد اتفاق افتاده در ارتباط با فعالیت علنی بوده و تولید تندر نود متوقف نشده است.

وی در خصوص عدم تمدید قرارداد تولید تندر نود توسط رنو فرانسه تا کنون، اظهار داشت: رابطه بین سه خودرو ساز به قدری بالا است که هیچ مشکلی در خصوص تولید L90 وجود ندارد و این عدم تمدید قراراداد به برجام ارتباط موضوعی ندارد.

ملکی با بیان اینکه موضوع عدم تمدید قرارداد توسط شرکت رنو قابل حل شدن است، تصریح کرد: بخش عظیمی از این خودرو داخلی شده است و نمی‌تواند تولید این خودرو متوقف شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در دور هفتم مجلس شورای اسلامی این قرارداد بازبینی شد از سوی کمیسیون صنایع و معادن و تغییر کرد، خاطرنشان کرد: خودروL90 ده سال است که در داخل کشور تولید می‌شود و داخلی سازی شده است.

 

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. خوب خداروشکر مردم دیگه نگران نباشین!
  1-با این خبر خوب اولا تا100سال آینده خط تولیدش ادامه داره و چون دیگه رنو هم نظارت نداره پروسه چینی زاسیون(تولید قطعات تا99% در چین و وارداتشون) شروع خواهد شد و البته با مونتاژ آشغال داخل و قیمتی که هر روز میره بالا
  2-از 10سال دیگه شهد حضور
  تندرS131
  تندر پلاسX
  وانت تندر
  لیموزین تندر
  تندر پرنده
  تندر با موتور TU5
  تندر آپشنال
  تندر دوگانه سوز
  و…..
  خواهیم بود
  3-آقای نماینده مجلس!!!!نماینده مردم جنابعالی به عنوان نماینده شرکت چرخش گر تبریز رفتی قرارداد امضا کردی؟؟!!!مگه خودشون امور قرارداد ندارن؟!تو دغدغه نون و آب مردم ول کردی چسبیدی به دلالی گیر بکس!خوب معلوم شد چرا انقدر اصرار دارین این آشغال ها تولید بشه چون همش مال خودتونه نه مردم بدبخت خودت خدا وکیلی این آشغال سوار میشی میری حوزه انتخابیه ات!!!!
  با تشکر از سایت کار نت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *