آخرین اخبار

ساخت خودروی برقی ویژه مناطق صعب العبور

یک شرکت نوپای آمریکایی به نام «Bollinger Motors» یک خودروی برقی با ۳۶۰ قدرت تولید کرده که با یک بار شارژ تا ۳۲۰ کیلومتر را طی می کند.

این خودرو که «B۱» نام دارد، حدود ۶۰ هزار دلار قدرت دارد و طراحی آن به گونه ای است که علاوه بر بزرگراه ها می تواند در مسیرهای صعب العبور هم به راحتی حرکت کند. این درحالی است که اکثر خودروهای برقی رقیب به علت طراحی ظریف و شکننده چنین قابلیتی ندارند.

به گزارش کارنت به نقل از مهر، رابرت بولینگر سازنده این خودرو آن را در یک زمین کشاورزی در هوبارت در نزدیکی نیویورک تولید کرده و B۱ را اولین خودروی تمام برقی ورزشی توصیف کرده که می تواند در دشوارترین مسیرها حرکت کند.

خودروی یاد شده تنها ۱۳۳ کیلوگرم وزن دارد و دارای یک سیستم انتقال قدرت کامل و همین طور سیستم تعلیق خاص جاده های صعب العبور است.

سیستم فرمان هیدرولیکی «B۱» کاملا دست ساز است و موتور برقی آن قابلیت انتقال نیرو و درگیر کردن هر چهار چرخ آن را دارد.

دو بسته باتری لیتیومی برای این خودرو طراحی شده که ۶۰ تا ۱۰۰ کیلووات ساعت انرژی تولید می کنند. شارژ کامل این باتری ها به ۷۵ دقیقه زمان نیاز دارد.

شتاب صفر تا صد این خودرو ۴.۵ ثانیه است و حداکثر سرعت آن به ۲۰۵ کیلومتر در ساعت می رسد. تحویل این خودرو بعد از دریافت سفارش ها ظرف ۱۹ ماه آینده انجام می شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *